Οκτώ φιλικές αναμετρήσεις και το καθιερωμένο τουρνουά στη μνήμη του Θοδωρή Περηφανόπουλου, που διοργανώνει κάθε χρόνο ο Εθνικός Κλειδιού, περιελάμβανε το πρόγραμμα του Σαββάτου 12/8.

Νικητής αναδείχτηκε ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, που επικράτησε με 4-3 στα πέναλτι του Εθνικού, ενώ στον μικρό τελικό ο ΠΑΟ Κουφαλίων έκαμψε την αντίσταση του Αστέρα Αλεξάνδρειας.

Στα άλλα παιχνίδια, ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας κέρδισε εύκολα με 4-1 τον νεανικό Ατρόμητο Διαβατού, ο ΓΑΣ Ροδοχωρίου με τέρμα του Κουλιανίδη επικράτησε του Μέγα Αλέξανδρου Αγίας Μαρίνας, ενώ η ΑΕ Χαρίεσσας εμφάνισε εξαιρετικά στοιχεία παρά το πρώιμο στάδιο, στο εκτός έδρας 3-1 επί του Κεραυνού Επισκοπής.

Εντυπωσιακός ήταν ο Φίλιππος Αλεξάνδρειας στο πρώτο φιλικό ενόψει της νέας σεζόν στη Γ Εθνική, που επικράτησε με 4-0 στον Σβορώνο επί του τοπικού ΓΑΣ, ενώ ο Άρης Παλαιοχωρίου έφτασε στο ευρύ 5-0 στον Σταυρό επί της τοπικής Θύελλας.

Τέλος, νικητής ήταν ο Φίλιππος Μελίκης στο γειτονικό φιλικό ντέρμπι με τον ΠΑΟ Παλατίτσια, ενώ η Νέα Γενεά Νικομήδειας έδειξε θετικό πρόσωπο στο πρώτο ανεπίσημο ματς της σεζόν κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας

Αναλυτικά :

Πέμπτη 10/8

ΑΕΠ Βέροιας – ΠΑΟ Παλατίτσια  3-3


Παρασκευή 11/8

ΑΕ Σχοινά – Αλιάκμων Νησελίου  4-2 (Τσιώμος 2, Κασλαμάς, Μαραγκός Α. / Πιπιλιάρης. Λίτσι)


Σάββατο 12/8 

Τουρνουά «Θεόδωρος Περηφανόπουλος» 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΠΑΟ Κουφαλίων  0-0, 5-4 πεν

Εθνικός Κλειδιού – Αστέρας Αλεξάνδρειας  3-0 (Κεχαγιάς Σ., Πλέσκας, Βελικούδης)

ΠΑΟ Κουφαλίων – Αστέρας Αλεξάνδρειας  1-0 (Θωμαΐδης)

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Εθνικός Κλειδιού  0-0, 4-3 πεν

 

ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας  2-1 (Πέτγαζλης, Κουλιανίδης / Κελεσίδης πεν)

ΓΑΣ Σβορώνου – Φίλιππος Αλεξάνδρειας  0-4 (Καρατζάογλου 2, Κούμπουλα, Πιπιλιάρης)

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Ατρόμητος Διαβατού  4-1 

ΓΑΣ Κοπανού – Απόλλων Αγίου Γεωργίου  1-1 (Δάιος / Βασίλτσης)

Νέα Γενεά Νικομήδειας – Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας  3-0 (Αϊρατζής, Τσιαφλίδης, Σούγγαρης) 

Θύελλα Σταυρού – Άρης Παλαιοχωρίου  0-5 (Αρβανίτης 3, Κούκλας, Φετεινίδης)

Φίλιππος Μελίκης – ΠΑΟ Παλατίτσια  2-0 (Πιτσάβας, Ανδρίτσος πεν)

Κεραυνός Επισκοπής – ΑΕ Χαρίεσσας  1-3 (Παραστατίδης / Καϊσίδης, Δάτσης)


Κυριακή 13/8

ΦΑΣ Νάουσα – Εδεσσαϊκός  1-2 (Χατζόπουλος / Λαφαζανίδης, Τζατζανάς)

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Βέροια  1-2 (Καπετάνος πεν / Δόρης, Ντόγος)

Νέα Γενεά Νικομήδειας – Μακροχώρι  2-3 (Σακαλής, Σταυρίδης / Παπακωνσταντίνου Γ. 2, Πίκος)

Ολυμπιακός Λουτρού – Αχιλλέας Νεοκάστρου  (ακυρώθηκε)


Δευτέρα 14/8

18.30  (Δημοτικό Πλατέος) Αγροτικός Αστέρα Πλατέος – Αστέρας Αλεξάνδρειας