Ολυμπιακός και Νίκη Βόλου, σε ένα φιλικό-γιορτή!

Όμορφο ποδοσφαιρικό θέαμα πρόσφεραν Νίκη και Ολυμπιακός σε φιλική αναμέτρηση μεταξύ των δύο ιστορικών σωματείων του Βόλου, που σκοπό είχε την οικονομική ενίσχυση του Γηροκομείου Βόλου.

Οι ερυθρόλευκοι πιο ουσιαστικοί στο φινάλε του ματς, πήραν τη νίκη με 4-2, χάρη σε τέρματα των Ευθυμιάδη στο78’ (εύστοχη εκτέλεση πέναλτι) και Διβανέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο σκορ με τον Χρήστου στο 23’ για να ισοφαρίσει η Νίκη με τον Τζιώρα στο 31’.

Οι ερυθρόλευκοι με τον Καμπλιώνη πήραν και πάλι προβάδισμα στο σκορ πέντε λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου μέρους ενώ για τη Νίκη ισοφάρισε προσωρινά ο Αναστασίου στο 62’.

το φιλμ του αγώνα στο goalpost.gr

Νίκη Βόλου: Θεολόγης, Ζιώγας (50′ Λάιος), Παπαδήμας, Κραγιόπουλος, Βέργος, Τζάθας (46′ Αλ. Καρτσαμπάς), Μέτσε (69′ Βουρδάκης), Καρτσαμπάς Χρ. (46′ Κοντοές), Ιορδανίδης (46′ Ντόλγκι), Ντινιωτάκης, Τζιώρας (59′ Αναστασίου)

Ολυμπιακός Βόλου: Κούτσικος, Σάββας (70′ Αγγελής), Γελαδάρης, Νόνης (75′ Ζάχος), Παπαϊωάννου, Ρόκας (52′ Τόσκας), Λούγκος (46′ Ευθυμιάδης), Διβανές, Χρήστου (85′ Μπέικος), Καμπλιώνης, Κόκας Δ. (80′ Πατσής)