Πρωταθλήτρια 2017/2018 η γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ! (vid)

Σε ένα ατελείωτο πάρτι στον αγωνιστικό χώρο και στις εξέδρες της Τούμπας, η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ “διέλυσε” το Βόλο και έφτασε στην κατάκτηση του τέταρτου σερί πρωταθλήματος και 12ου τα τελευταία δεκατρία χρόνια.

Η υπεροχή του ΠΑΟΚ ήταν εμφανέστατη από το ξεκίνημα με τις Μάρκου και Κακαμπούκη να απειλούν την αντίπαλη εστία.

Στο 26′ ξεκίνησε ο χορός των γκολ με την Βαρδαλή με δυνατό σουτ να ανοίγει το σκορ. Οκτώ λεπτά αργότερα η Μάρκου με κεφαλιά έκανε το 2-0, ενώ στο 37′ η Βαρδαλή με το δεύτερο προσωπικό της τέρμα σημείωσε το 3-0. Πριν κλείσει το ημίχρονο η Παντελιάδου κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε η ίδια στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 4-0.

Ο Δικέφαλος μπήκε… ορεξάτος και στο δεύτερο μέρος με τη Βαρδαλή με μακρινό σουτ να κάνει χατ-τρικ και να διαμορφώνει το 5-0 στο 47′.

Στο 55′ η Μάρκου έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από εντυπωσιακή ενέργεια της Γεωργίου κάνοντας το 6-0, ενώ λίγα λεπτά αργότερα έγινε το 7-0 και πάλι με την ίδια παίκτρια. Η Μάρκου συνέχισε το επιθετικό της κρεσέντο στο δεύτερο μέρος και με ακόμη ένα προσωπικό της γκολ έγινε το 8-0.

Το… πάρτι του Δικεφάλου συνεχίστηκε με την Παντελιάδου να κάνει το 9-0, λίγο πριν αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο μέσα σε αποθέωση από τους φίλους του ΠΑΟΚ. Η Μάρκου πέτυχε ακόμη τρία γκολ στη συνέχεια και το σκορ ανέβηκε σε διψήφιο νούμερο για τον ΠΑΟΚ ο οποίος με 12-0 πέτυχε μία εμφατική νίκη που του χάρισε και το φετινό πρωτάθλημα!

Συνοπτικά τα γκολ του ΠΑΟΚ: Μάρκου 7, Βαρδαλή 3, Παντελιάδου 2.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Χατζηγιαννίδου, Γκάτσου, Νεφρού (59’ Δοϊρανλή), Παλαμά, Γεωργίου, Μάρκου, Κακαμπούκη (68’ Γιάννου), Στράντζαλη, Βαρδαλή, Παντελιάδου (64’ Προξένου)