Έπειτα από την θέσπιση του Τουρνουά Foot Tennis σε ετήσια βάση στην πόλη της Βέροιας, οι διοργανωτές αποφάσισαν να πάνε ένα βήμα παραπάνω και να βάλουν στο παιχνίδι και τις Ακαδημίες!

Για το λόγο αυτό και για πρώτη φορά σε πανελλήνια εμβέλεια, θα διεξαχθεί τουρνουά Foot Tennis Ακαδημιών με τους κανονισμούς που ισχύουν στο εξωτερικό αλλά με ελαφρώς διαφορετική προσέγγιση όσον αφορά τον χρόνο και τον τρόπο διεξαγωγής, έτσι ώστε να δοθεί η ευκαιρία στους συμμετέχοντες απλά να γνωρίσουν το Ποδοτένις και να πάρουν μια πρώτη γεύση.

Από τις 17.30 έως και τις 20.45 περίπου, 14 Ακαδημίες από Ημαθία και Πιερία θα δώσουν το παρών και τις δύο μέρες (9-10/6) στην Πλατεία Δημαρχείου, όπου θα διεξαχθούν δύο διαφορετικά τουρνουά αλλά με μία συγκεκριμένη σύνδεση, που θα προκύψει ανάλογα με το αποτέλεσμα που θα φέρουν στον πρώτο γύρο του Σαββάτου.

Όλα αυτά βεβαίως θα τα δούμε LIVE στην Πλατεία Δημαρχείου, με τους διοργανωτές να ελπίζουν πως τα παιδιά θα το χαρούν και παράλληλα θα έχουν την ευκαιρία να κερδίσουν δωράκια που προσφέρουν οι χορηγοί της διοργάνωσης.

Μάλιστα, όπως ήδη ενημέρωσαν οι διοργανωτές, το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης «Easy Education» στη Βέροια προσφέρει σε ΟΛΟΥΣ τους αθλητές που θα συμμετέχουν στο τουρνουά των Ακαδημιών, μια πλήρης υποτροφία Πληροφορικής! Ένα πραγματικά πολύ εντυπωσιακό και συνάμα ουσιαστικό δώρο.

Εκτός αυτών, όλες οι ομάδες θα παραλάβουν την Κυριακή μετάλλια και έπαθλα, ενώ οι διοργανωτές έχουν απευθύνει πρόσκληση σε πολύ γνωστό πρόσωπο του ποδοσφαίρου για να πραγματοποιήσει τη συγκεκριμένη βράβευση.

Ας δούμε το πρόγραμμα του Σαββάτου 9/6 :

ΓΗΠΕΔΟ Α
17.30 Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 2 – Αστέρας Αλεξάνδρειας (C1)
17.45 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας (C3)
18.00 ΓΑΣ Κοπανού – Ακαδημία Μακροχωρίου 2 (C5)
18.15 Αγροτικός Αστέρας Πλατέος – ΑΕΠ Βέροιας «Στέφανος Γαϊτάνος» (C7)
18.30 ΝΙΚΗΤΗΣ C1 – ΝΙΚΗΤΗΣ C3 (D1)
18.45 ΝΙΚΗΤΗΣ C5 – ΝΙΚΗΤΗΣ C7 (D3)
19.00 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C1 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C2 (E1)
19.15 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C5 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C6 (E3)
19.30 ΝΙΚΗΤΗΣ D1 – ΝΙΚΗΤΗΣ D2 (F1)
19.45 ΝΙΚΗΤΗΣ E1 – ΝΙΚΗΤΗΣ E2 (G1)
20.00 F1 – F2
Δώρο Χορηγού
ΓΗΠΕΔΟ Β
17.30 Κορασίδες Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – ΑΣ Κολινδρού (C2)
17.45 Ακαδημία Βέροιας – ΑΣ Πατρίδας (C4)
18.00 Μέγας Αλεξ. Αγ, Μαρίνας ALU SYN – Ακαδημία Μακροχωρίου 1 (C6)
18.15 Αριστοτέλης Νάουσας – Football Kings (C8)
18.30 ΝΙΚΗΤΗΣ C2 – ΝΙΚΗΤΗΣ C4 (D2)
18.45 ΝΙΚΗΤΗΣ C6 – ΝΙΚΗΤΗΣ C8 (D4)
19.00 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C3 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C4  (E2)
19.15 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C7 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C8 (E4)
19.30 ΝΙΚΗΤΗΣ D3 – ΝΙΚΗΤΗΣ D4 (F2)
19.45 ΝΙΚΗΤΗΣ E3 – ΝΙΚΗΤΗΣ E4 (G2)
20.00 G1 – G2
Δώρο Χορηγού