Ακόμη πιο ενδιαφέρουσα ήταν η Παρασκευή (8/6) στο 4ο Τουρνουά Foot Tennis, με τη διεξαγωγή αγώνων της 1ης και 2ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων.

Πέντε από τα δώδεκα ματς κρίθηκαν στο τάι μπρέικ, ενώ ακόμη κι αυτά που έληξαν με «καθαρές» νίκες (με ελάχιστες εξαιρέσεις) κρίθηκαν στο τέλος. Ενδεικτικό είναι μάλιστα πως η τελευταία χρονικά αναμέτρηση ανάμεσα στους πρωταθλητές από το Στέκι και το ΦΠΑ από τη Νάουσα, διήρκεσε περίπου μία ώρα!

Από σήμερα πλέον αποκτά μεγάλο ενδιαφέρον και η βαθμολογική κατάταξη των ομάδων γι αυτό και οι διοργανωτές ξεκίνησαν άμεσα την παράθεση των βαθμολογιών καθώς όπως χαρακτηριστικά σημειώνεται :

  • Καμία ομάδα δεν αποκλείεται από τη φάση των ομίλων
  • Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις δύο πρώτες θέσεις θα αγωνιστούν απευθείας στα νοκ άουτ από την Τετάρτη 13/6 και έπειτα
  • Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις δύο τελευταίες θέσεις (ή στην τελευταία για τους ομίλους F και G) θα αγωνιστούν στα μπαράζ «δεύτερης ευκαιρίας», την Τρίτη 12/6
  • Στις ισοβαθμίες μετρά η ΔΙΑΦΟΡΑ σετ και τερμάτων και όχι τα μεταξύ των ομάδων ματς.

Ας δούμε τα αποτελέσματα της Παρασκευής 8/6 και ποιοι αγωνίστηκαν:

Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ζαφειρίου/Τσιόνα – Ψυγεία Μαυρίδη  2-0 (21-8, 21-12)
Χαραλαμπίδης,  Ιωακειμίδης / Λίπε, Πάνου, Χαλίλι

Xnet – Delante Bar  2-1 (11-21, 21-19, 11-5)
Κατσαπελίδης, Λιακόπουλος, Τάνης / Εμμανουηλίδης, Σουλιώτης)

Karagiannis Team – Ink Da City  0-2 (11-21, 9-21)
Ισλάμι, Μουρατίδης / Ποζιάδης, Σπανός Μ

Στάσου Μύγδαλα – ALUSYN  1-2 (8-21, 21-18, 10-12)
Αργυρόπουλος, Γκαλαΐτσης, Κωνσταντίνου / Ιωαννίδης, Κοντογιάννης, Μωυσίδης, Σακελλαρίου

Relax – Revoil Καμπαϊλής  2-1 (20-22, 21-15, 11-4)
Αλμαλιώτης, Σιδηρόπουλος / Λεσάι, Τζακέρι, Χατζηαντωνίου

Σχολή Τερματοφυλάκων «Θεόδωρος Γκίτκος» – Fit House  0-2 (11-21, 19-21)
Βάντσης, Μυλωνάς / Δεληγιώργης, Κατσκαβέλης, Σαρηγιαννίδης

Καφέ Δάσκαλος – Χρώματα Χατζηπαυλίδης  0-2 (19-21, 25-27)
Δάσκαλος, Ντινόπουλος / Γρυπούδης, Κωνσταντινίδης

Goody’s – LoReal Madrid  0-2 (3-21, 12-21)
Αθανασιάδης, Παπαδόπουλος, Πατατούκας / Γκίτκος, Ζαρογιάννης

Doctor Wash – Hotel Kapsalis  0-2 (5-21, 7-21)
Βόλτσης, Δάτσης, Στυλιανού / Καψάλης, Τριανταφυλλίδης

Λογιστικό Γραφείο Μισαηλίδου Ιωάννα – Draw Café  1-2 (21-17, 10-21, 7-11)
Πρόιος, Σπυρίδης / Γκελοσάνι, Ντέλλας

Ανταλλακτικά Φωτιάδης – Argo Κουτσιάδης  2-0 (21-7, 21-13)
Γαβριηλίδης Χ., Σοφιανίδης, Μπούγκαρτσιτς / Αναστάσης, Κουτσιάδης

Το Στέκι-ΦΠΑ  1-2 (17-21, 22-20, 14-16)
Ασλάνογλου, Μπρέγκου, Τάσο Ν., Τάσο Φ. / Μουρίκι, Νίκου, Τούφας

Βαθμολογίες

Οι ειδικές βαθμολογίες των τρίτων και τέταρτων ομάδων :

Το πρόγραμμα του Σαββάτου 10/6 :

17.30 – 20.45  Τουρνουά Ακαδημιών
20.45  Draw Café – Doctor Wash
21.15  Hotel Kapsalis – Λογιστικό Γραφείο Μισαηλίδου Ιωάννα
21.45  Π&Φ-Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ζαφειρίου/Τσιόνα

δείτε φωτογραφίες από τη δεύτερη μέρα του τουρνουά :