Δεν θα μπορούσε να υπάρξει πιο εξαιρετική πρεμιέρα στο νεοσύστατο Τουρνουά Foot Tennis Ακαδημιών στην Πλατεία Δημαρχείου Βέροιας!

Οι 80 περίπου αθλητές από τις 14 Ακαδημίες που δήλωσαν συμμετοχή (Ημαθία και Πέλλα) έδωσαν πραγματικό ρεσιτάλ στους 22 αγώνες που παρακολούθησαν οι 100 και πλέον θεατές και παρά τη διαρκή απειλή της βροχής, το θέαμα ήταν εντυπωσιακό.

Μπορεί το πολύπλοκο σύστημα διεξαγωγής να…μπέρδεψε τους συμμετέχοντες, ωστόσο ακόμη κι αυτό προσέδωσε τo αλατοπίπερο σε μια τέτοια καινοτόμα διοργάνωση, που διοργανώθηκε μάλιστα για πρώτη φορά σε πανελλήνια εμβέλεια.

Το σίγουρο είναι πως οι διοργανωτές αναθεώρησαν κατά πολύ τις σκέψεις για μελλοντικές διοργανώσεις, ενώ κατά γενική ομολογία, όλοι οι αθλητές το χάρηκαν με την ψυχή τους!

Νικητές στα δύο παράλληλα τουρνουά σήμερα ήταν ο Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας και η Football Kings, που επικράτησαν στους επιμέρους τελικούς των Τηλεμάχων Αλεξάνδρειας και Αριστοτέλη Νάουσας αντίστοιχα.

Τα δώρα και οι παροχές στους κορυφαίους!

Ωστόσο, κανείς αθλητής δεν θα φύγει με…άδεια χέρια από το τουρνουά, καθώς το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης «Easy Education» στη Βέροια, πάντα κοντά στους αθλητές και στον αθλητισμό, προσφέρει μια υποτροφία στην Πληροφορική για κάθε συμμετέχοντα, μια πραγματικά εντυπωσιακή και πολύ ουσιαστική (καθώς μιλάμε για μαθητές) προσφορά.

Επίσης, η εταιρία αθλητικής ένδυσης και υπόδησης «Spot Team» του Τέλη Ευθυμιάδη προσφέρει ένα αθλητικό σετ στις ομάδες που κατέκτησαν το Σάββατο τις δύο πρώτες θέσεις στα παράλληλα πρωταθλήματα (Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας και Football Kings), αλλά και σε αυτές που θα φτάσουν στον τελικό της Κυριακής (20.15)

Εκτός αυτών, οι διοργανωτές εξασφάλισαν και τέσσερις ακόμη προσφορές από ισάριθμους επιχειρηματίες της πόλης για τις ομάδες που αγωνίστηκαν στους δύο τελικούς και θα μοιραστούν στους παίκτες της κάθε ομάδες είτε κατόπιν κλήρωσης είτε καθ επιλογήν του προπονητή.

Αναλυτικά :

1. Οπτική Οδός (οπτικά-φακοί επαφής) της κας Βασιλειάδου Όλγας (Μητροπόλεως 47, Βέροια)
Έκπτωση 40% σε αγορά γυαλιών ηλίου

2. AXON – Διεθνές Δίκτυο Σπουδών (Μητροπόλεως 39 στη Βέροια)
Έκπτωση 50% σε ένα πρόγραμμα Παιδικό Αγγλικών για το σχολικό έτος 2018-2019

3. Radical – Γυμναστήριο/Κέντρο σωματικής ευεξίας (28ης Οκτωβρίου 21 στη Βέροια)
Δωρεάν πρόγραμμα ενός μηνός της επιλογής σας

4. Φροντιστήριο Ξένων Γλωσσών Κουκουτέγου – Αναστασίου
Έκπτωση 50% σε ένα πρόγραμμα παιδικό Αγγλικών για το σχολικό έτος 2018-2019

Την απονομή του τροπαίου και των μεταλλίων ο Κώστας Κωτσόπουλος!

Ένας ποδοσφαιριστής που φέτος είναι πραγματικά η χρονιά του, θα τιμήσει με την παρουσία του το 1ο Τουρνουά Foot Tennis στη Βέροια!

Με καταγωγή από την πόλη άλλωστε, κατάφερε φέτος να κάνει το μεγάλο βήμα στην καριέρα του και φορά τη φανέλα του Ατρομήτου και σε λίγες μέρες μάλιστα θα ξεκινήσει την προετοιμασία για να εκπροσωπήσει την Ημαθία στο Europa League!

Μάλιστα, είναι πάντα μέσα στις κλήσεις του Ομοσπονδιακού προπονητή, Αντώνη Νικοπολίδη που εκφράζει με τον τρόπο αυτό την εμπιστοσύνη στο πρόσωπο του, παρά το γεγονός πως λίγο καιρό πριν αγωνιζόταν στη Γ Εθνική με τη φανέλα του ΦΑΣ Νάουσα.

Η επιλογή των διοργανωτών έχει άρρηκτη σχέση με τη φιλοσοφία του τουρνουά, καθώς στο πρόσωπο του Ημαθιώτη επιθετικού, οι νεαροί ποδοσφαιριστές βλέπουν ένα πολύ μεγάλο παράδειγμα για το τι μπορεί να αποφέρει η καθημερινή δουλειά στις προπονήσεις και η πειθαρχία σε όλους τους τομείς.

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου 9/6 :

Γήπεδο Α

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 2 – Αστέρας Αλεξάνδρειας  0-2 (13-15, 5-15)
Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας  2-1 (13-15, 15-5, 6-2)
ΓΑΣ Κοπανού – Ακαδημία Μακροχωρίου 2  0-2 (3-15, 9-15)
Αγροτικός Αστέρας Πλατέος – ΑΕΠ Βέροιας  2-1 (13-15, 15-6, 6-1)

Αστέρας Αλεξάνδρειας – Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας  1-2 (13-15, 15-12, 3-6)
Αγροτικός Αστέρας Πλατέος – Ακαδημία Μακροχωρίου 2  2-0 (15-6, 15-7)
Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 2 – Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας  0-2 (10-15, 6-15)
ΓΑΣ Κοπανού – ΑΕΠ Βέροιας  1-2 (15-12, 2-15, 2-6)

Κορασίδες Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας  0-2 (10-15, 12-15)
ΑΕΠ Βέροιας – Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας  0-2 (13-15, 9-15)

Τελικός 
Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας  2-1 (11-15, 15-11, 8-6)

Γήπεδο Β

Κορασίδες Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – ΑΣ Κολινδρού  2-0 (15-13, 15-12)
Ακαδημία Βέροιας – ΑΣ Πατρίδας  2-0 (15-7, 15-4)
Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας ALUSYN – Ακαδημία Μακροχωρίου 1  1-2 (15-6, 14-16, 4-6)
Αριστοτέλης Νάουσας – Football Kings  0-2 (9-15, 6-15)

Κορασίδες Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Ακαδημία Βέροιας  2-0 (15-11, 15-12)
Ακαδημία Μακροχωρίου 1 – Football Kings  0-2 (6-15, 6-15)
ΑΣ Κολινδρού – ΑΣ Πατρίδας  2-1 (17-15, 8-15, 6-3)
Αγρ.Αστ.Αγ.Μαρίνας ALUSYN – Αριστοτέλης Νάουσας  0-2 (1-15, 6-15)

Αγροτικός Αστέρας Πλατέος – Football Kings  0-2 (6-15, 11-15)
ΑΣ Κολινδρού – Αριστοτέλης Νάουσας  0-2 (2-15, 5-15)

Τελικός
Αριστοτέλης Νάουσας – Football Kings  0-2 (7-15, 5-15)

4ο Τουρνουά Foot Tennis (Άνδρες)

Draw Cafe – Doctor Wash 2-0 (23-21, 21-18)
Γκελοσάνι, Ντέλλας / Βόλτσης, Δάτσης, Ιωαννίδης, Στυλιανού

Hotel Kapsalis – Λογ.Γραφείο Μισαηλίδου Ιωάννα 2-0 (21-8, 21-0)
Καψάλης, Τριανταφυλλίδης / Μπάμπος, Πρόιος

Π&Φ – Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ζαφειρίου-Τσιόνα 0-2 (8-21, 7-21)
Ανάστος, Κατσκαβέλης, Κούφας / Ιωακειμίδης, Πέτγαζλης

Βαθμολογίες :

Πρόγραμμα Κυριακής 10/6 :

Ακαδημίες

ΓΗΠΕΔΟ Α
17.30 ΑΣ Πατρίδας – Κορασίδες Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας (αβαντάζ 0-11) [D1]
17.45 Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 2 (0-0) [D2]
18.00 Football Kings – ΓΑΣ Κοπανού (αβαντάζ 11-0) [D3]
18.15 ΑΕΠ Βέροιας «Στέφανος Γαϊτάνος» – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας ALU SYN (0-0) [D4]
18.30 ΝΙΚΗΤΗΣ D1 – ΝΙΚΗΤΗΣ D3 [E1]
18.45 ΝΙΚΗΤΗΣ D2 – ΝΙΚΗΤΗΣ D4 [E2]
19.00 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ D1 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ D3 [E3]
19.15 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ D2 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ D4 [E4]
19.30 ΝΙΚΗΤΗΣ E1 – ΝΙΚΗΤΗΣ E3 [F1]
19.45 ΝΙΚΗΤΗΣ E2 – ΝΙΚΗΤΗΣ E4 [F2]
20.00 F1 – F2

ΓΗΠΕΔΟ B
17.30 Αστέρας Αλεξάνδρειας – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος (11-11) [D1]
17.45 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Ακαδημία Μακροχωρίου 1 (11-11) [D2]
18.00 Αριστοτέλης Νάουσας – Ακαδημία Μακροχωρίου 2 (αβαντάζ 0-11) [D3]
18.15 Ακαδημία Βέροιας- ΑΣ Κολινδρού (αβαντάζ 11-0) [D4]
18.30 ΝΙΚΗΤΗΣ D1 – ΝΙΚΗΤΗΣ D3 [E1]
18.45 ΝΙΚΗΤΗΣ D2 – ΝΙΚΗΤΗΣ D4 [E2]
19.00 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ D1 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ D3 [E3]
19.15 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ D2 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ D4 [E4]
19.30 ΝΙΚΗΤΗΣ E1 – ΝΙΚΗΤΗΣ E3 [F1]
19.45 ΝΙΚΗΤΗΣ E2 – ΝΙΚΗΤΗΣ E4 [F2]
20.00 F1 – F2

20.15 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.30 ΑΠΟΝΟΜΕΣ

4ο Τουρνουά Foot Tennis (άνδρες)

21.00  Poetry – Xnet
21.20  Mall – Ψυγεία Μαυρίδη
21.45  All Time – Delante Bar

δείτε φωτογραφίες :