Εθνικός Φιλιππιάδας – Άρχισε να…ματώνει τα δίχτυα ο Μπενίσκος!

f2e391971507dca75ef45bfd45c36064_L_610x400Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα στη Φιλιππιάδα ο Εθνικός επικράτησε με σκορ 5-1 του Σκουφά Κομποτίου. Για ένα ημίχρονο αγωνίστηκε και το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Εθνικού από τον ΦΑΣ Νάουσα, Μίμης Μπενίσκος ο οποίος πέτυχε δυο γκολ.

Ο Σκουφάς προηγήθηκε στο σκορ στο 14΄ λεπτό με σουτ του Λάμπρου Τσιγαρίδα. Στο 26΄ ο Μπενίσκος με κεφαλιά το 1-1 και ο ίδιος παίκτης με πλασέ στο 38΄ έκανε το 2-1 για τον Εθνικό. Στο 41΄ λεπτό ο Σταμούλης με ατομική προσπάθεια και πλασέ πέτυχε το 3-1, και στο 82΄ ο υπό δοκιμή Παναγιώτης Τσιφλίδης με σουτ το 4-1. Το τελικό 5-1 έγινε με αυτογκόλ του Γκαναβία στο 87΄ λεπτό.

Διαιτητής ο κ. Ζιώγας με βοηθούς τον κ. Ντούκα και τον κ. Κέφη.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Γιώργος Γιάννος): Νικολάου Γ., Πάνου, Διαμαντόπουλος, Γατσέλος, Δάρδας, Γήττας, Κατσαδούρος, Κολιάκκης, Λάππας, Σταμούλης, Μπενίσκος. Έπαιξαν και οι: Κολιός Π., Λέντζος, Νικολάου Σ., Γιαννούλης, Θεοδώρου, Μασέτα, Τσακανίκας, Κολιός Γ., Μαλάκος, Σιαράβας, και ο υπό δοκιμή Παναγιώτης Τσιφλίδης.