Κισσαμικός – Εθνικός (1-1) Βασικός ο Λαζαρίδης, για 81′ ο Πασιαλής

kissamethnikos_610x400Ο Εθνικός υποχρέωσε σε εντός έδρας ισοπαλία (1-1) τον Κισσαμικό.

Οι παίκτες του Σπύρου Μπαξεβάνου, υπό δύσκολες καιρικές συνθήκες, κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησαν πάρα πολλές ευκαιρίες, ανάμεσα στις οποίες ήταν και δύο δοκάρια, από τους Φραγκουλάκη και Σελινιωτάκη.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από δύο εκτελέσεις πέναλτι, με τον Φραγκουλάκη να βάζει μπροστά στο σκορ την ομάδα μας στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και τον Σούφλα να ισοφαρίζει στο 80′.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Σμίλτος, Τζανής, Βιδάλης, Σελινιωτάκης, Φραγκουλάκης, Λώττας (76′ Μποτωνάκης), Σουμπασάκης (68′ Τσικουδάκης), Πασιαλής (81′ Ντεντάκης), Μπερνιδάκης.

Εθνικός Πειραιώς (Θύμιος Γεωργούλης): Βουτσινάς, Μπένα (71′ Γκορόγιας), Γερόλυμος, Μακρής, Κουκούλης, Γούλας, Παυλάκης (84′ Σαμιώτης), Σούφλας, Μάναλης, Δωροβίνης, Υφαντής (62′ Παυλόπουλος)