Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Κατηγορίες
Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδος

Κύπελλο Ερασιτεχνών – Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση, δεν δήλωσε ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

8c89b615377b9cb3bcb952c8594de149_LΠραγματοποιήθηκε πριν λίγη ώρα στα γραφεία της ΕΠΟ, η κλήρωση της 1ης και 2ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας στο οποίο και φέτος οι ομάδες δηλώνουν προαιρετικά συμμετοχή, καθώς τα έξοδα επιβαρύνουν αποκλειστικά τους συλλόγους και δεν υπάρχει ουσιαστικό κίνητρο (πέρα από τον Κυπελλούχο) για την παρουσία στη συγκεκριμένη διοργάνωση.

Όσον αφορά τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, που κατέκτησε φέτος το Κύπελλο Ερασιτεχνών Ημαθίας, δεν δήλωσε συμμετοχή ενώ οι ομάδες που θα παραστούν τελικά στη φετινή διοργάνωση είναι μόλις

1η αγωνιστική

1. Δόξα Προκυνητών –  Ηρακλής Ζυγού (25/3 – 15.30)

2. Άρης Φωτολίβους – Νέστος Χρυσούπολης (25/3 – 15.30)

3. Μετέωρα ή Δήμητρα Τρικάλων – Αμπελωνιακός (25/3 – 15.30)

4. Απόλλων Παραλιμνίου – Πύδνα Κίτρους (25/3 – 15.30)

5. ΑΕΠ Ποντίων Βατολάκκου – ΑΕ Χουλιαράδων (25/3 – 15.30)

6. Ερμής Αμυνταίου – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας (25/3 – 15.30)

7. ΟΦΑΜ – Σούλι Παραμυθιάς (25/3 – 15.30)

8. Προοδευτική Γραμμενίτσας – Φλόγα Παλαιομάνινας (25/3 – 15.30)

9. Θήβα – Κορονίδα Κοιλάδας (25/3 – 15.30)

10. Δωριείς Μανάγουλης – Καμένα Βούρλα (25/3 – 15.30)

11. Νικητής Θύελλα Ραφήνας-Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Καρλόβασι (25/3 – 15.30)

12. Δάφνη Δαφνώνα – Ολυμπιακός Χαλκίδας (25/3 – 15.30)

13. Αρης Πατρών – ΑΟ Διλινάτων (25/3 – 15.30)

14. Τσικλητήρας Πύλου – Πανθυρεατικός (25/3 – 15.30)

15. Νικητής Νεάπολη-ΟΦ Ιεράπετρας – Αστέρας Περάματος (25/3 – 15.30)

16. Ηρακλής Ατσικής – ΑΟ Ζευγολατιού (25/3 – 15.30)

2η αγωνιστική

17. Νικητής 1 – Νικητής 2 (1/4 – 16.30)

18. Νικητής 3 – Νικητής 4 (1/4 – 16.30)

19. Νικητής 6 – Νικητής 5 (1/4 – 16.30)

20. Νικητής 7 – Νικητής 8 (1/4 – 16.30)

21. Νικητής 10 – Νικητής 9 (1/4 – 16.30)

22. Νικητής 12 – Νικητής 11 (1/4 – 16.30)

23. Νικητής 14 – Νικητής 13 (1/4 – 16.30)

24. Νικητής 16 – Νικητής 15 (1/4 – 16.30)

Να θυμίσουμε τους τελικούς όλων των Ενώσεων, όπως τους κατέγραψε το onsports.gr

ΕΠΣ Καβάλας
ΑΕ Καβάλας-Νέστος Χρυσούπολης 0-5

ΕΠΣ Λέσβου
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής-Ατρόμητος Ανεμώτιας 2-0

ΕΠΣ Βοιωτίας
ΠΑΟΚ Κοκκίνου-Θήβα 1-5

ΕΠΣ Λακωνίας
Μολαϊκός-Σπάρτη 0-1 παρ. (0-0 κ.α.)

ΕΠΣ Θράκης
Δόξα Προσκυνητών- ΠΑΟ Κοσμίου 2-1

ΕΠΣ Δράμας
Πανδραμαϊκός- Φωτολίβος   1-4

ΕΠΣ Ξάνθης
Ηρακλής Ζυγού- Ορφέας Ξάνθης 4-3πεν. (0-0 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ Σερρών
Απόλλων Παραλιμνίου-Ασπίδα Δραβήσκου 2-1

ΕΠΣ Ρεθύμνου
Αστέρας Περάματος- Άρης Ρεθύμνου 2-1

ΕΠΣ Χίου
Δάφνη Δαφνώνα-Ηρακλής Θυμιανών 1-0

ΕΠΣ Θεσσαλίας
ΑΕ Διμηνίου-Σαρακηνός Βόλου 4-1 (1-1 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ Ευρυτανίας
ΑΠΟΚ Βελούχι-Αίολος 2-1

ΕΠΣ Καστοριάς
Κάστορας-Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας 0-2

ΕΠΣ Κοζάνης
Αλιάκμων Αιανής-Μακεδονικός Φούφα 0-1

ΕΠΣ Αρκαδίας
Πανθυρεατικός-Λεωνίδιο 3-2 πέν. (2-2 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ Αργολίδας
Αργοναύτης Νέας Κύρου –Κορονίδα Κοιλάδας 0-1 παρ. (0-0 κ.α.)

ΕΠΣ Χανίων
Αρης Βουκολιών-Άρης Σούδας 2-1 παρ. (1-1 παρ.)

ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας
Πανλευκάδιος-Θρίαμβος Λούρου 0-1

ΕΠΣ Δράμας
Πανδραμαϊκός-Άρης Φωτολίβους 1-4

ΕΠΣ Πέλλας
Αλμωπός Αριδαίας-Ηρακλής Άσπρου 1-0

ΕΠΣ Ηπείρου
ΑΕ Χουλιαράδων-Προοδευτική Περάματος 2-1

ΕΠΣ Μεσσηνίας
Απόλλων Καλαμάτας- Τσικλητήρας Πύλου 2-4 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας
Φλόγα Παλαιομάνινας-Ατρόμητος Αντιρρίου 1-0

ΕΠΣ Κορινθίας
ΑΟ Ζευγολατιού -Άγιοι Θεόδωροι 1-0

ΕΠΣ Φωκίδας
Αστέρας Ιτέας-Δωριείς Μανάγουλης 0-1

ΕΠΣ Κεφαλονιά-Ιθάκη
Πανληξουριακός-ΑΟ Διλινάτων 4-5 πέν. (1-1 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ Γρεβενών
ΑΕΠ Ποντίων Βατολάκκου-Καμβουνιακός Δεσκάτης 2-0

ΕΠΣ Κυκλάδων
ΑΟ Πάγου-Πανναξιακός 2-4 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ Πειραιά
Προοδευτική-Μοσχάτο 2-0
ΕΠΣ Καρδίτσας
ΑΕ Καρποχωρίου-ΑΟ Σελλάνων 2-1

ΕΠΣ Μακεδονίας
ΓΣ Ηλιούπολης-Νίκη Μεσημερίου 5-3 πέν. (2-2 κ.α., 3-3 παρ.)

ΕΠΣ ΔΑ
Ασπρόπυργος-ΑΕΦΣ Νέας Περάμου 0-3

ΕΠΣ Ημαθίας
Νάουσα-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 0-2 παρ. (0-0 κ.α.)

ΕΠΣ Φλώρινας
Ερμής Αμυνταίου-Μελιτέας Μελίτης 2-1 παρ. (1-1 κ.α.)

ΕΠΣ Κέρκυρας
ΟΦΑΜ-Αστέρας Πετριτή 2-1

ΕΠΣ Άρτας
Προοδευτική Γραμμενίτσας-Δόξα Άρτας 2-0

ΕΠΣ Ξάνθης
Ηρακλής Νέου Ζυγού-Ορφέας Ξάνθης 5-4 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ Θεσπρωτίας
Σούλι Παραμυθιάς-Άρης Φιλιατών 2-1

ΕΠΣ Κιλκίς
Κιλκισιακός-ΠΑΟ Κρηστώνης 4-0

ΕΠΣ Χαλκιδικής
Αετός Βαρβάρας-ΑΟ Σημάντρων 3-4 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ Εύβοιας
Ολυμπιακός Χαλκίδας-Αρτάκη 3-2 πέν. (1-1 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ Σάμου
Καρλόβασι- Πυθαγόρας 4-3 πέν. (1-1 κ.α., παρ.)

ΕΠΣ Φθιώτιδας
Καμένα Βούρλα-Ενωση 2010 1-0 παρ. (0-0 κ.α.)

ΕΠΣ Αχαΐας
Αρης Πατρών-Ατρόμητος 2-0

ΕΠΣ Λάρισας
Αμπελωνιακός-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0

ΕΠΣ Λέσβου
Ηρακλής Ατσικής-Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 2-1

ΕΠΣ Ηλείας
Αστέρας Αμαλιάδας/ Πανόπουλο-Ξενοφών Κρεστένων 5-4 πέν, (0-0 κα.α. παρ.)

18/3

ΕΠΣ Λασιθίου
Νεάπολη-ΟΦ Ιεράπετρας

ΕΠΣΑΝΑ
Θύελλα Ραφήνας-Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

19/3

ΕΠΣ Τρικάλων
Μετέωρα-Δήμητρα

25/3

ΕΠΣ Ηρακλείου
Ατσαλένιος-Μοίρες

ΕΠΣ Ζακύνθου
ΑΟ Λεβάντε Αστέρας Μαχαιράδου

ΕΠΣ Δωδεκανήσου
Ρόδος-Ιάλυσος

8/4

ΕΠΣ Αθηνών
Αιγάλεω-Ηράκλειο

Δεν έχει οριστεί ο τελικός
ΕΠΣ Έβρου
Νεοχώρι- Ένωση Άνθειας