Γ Εθνική (1ος όμιλος) Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Δόξα Δράμας 1-2

DSC_00011-604x379Σε ακόμη πιο δύσκολη θέση είναι το Βυζάντιο μετά την ήττα από τη Δόξα Δράμας, που προσπέρασε στη δεύτερη θέση τον Νέστο Χρυσούπολης.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδιάστηκαν στην αρχή με δυο γρήγορα γκολ που δέχθηκαν από ισάριθμα χτυπήματα κόρνερ. Η Δόξα μέχρι το 30′ είχε τον έλεγχο, όμως στη συνέχεια το Βυζάντιο ανέβασε στροφές και μείωσε λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με τον Πόπτση.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για την ισοφάριση ενώ η Δόξα βρήκε χώρους και απείλησε σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις.

Το φιλμ του αγώνα

4` Κεφαλιά του Μαρκόπουλου, σε κόρνερ ο Καγκελίδης.

5` ΓΚΟΛ! Κόρνερ Μ. Παπαδόπουλου, κεφαλιά του Γκαρακλίδη, σύγχυση στην περιοχή και ο Παπαζούδης από κοντά το 0-1.

9` ΓΚΟΛ! Κόρνερ Μ. Παπαδόπουλου, κεφαλιά του Κουμπρόγλου, αιφνιδιάζεται ο Καγκελίδης και το 0-2.

12` Λάθος γύρισμα του Καζαντζίδη, πλασέ του Κουμπρόγλου πάνω από τον Καγκελίδη και η μπάλα άουτ.

40` ΓΚΟΛ! Παράλληλη σέντρα του Καρλόπουλου, ο Πόπτσης με σουτ το 1-2.

59` Προσποίηση του Γαϊδαρτζή, πλασέ του Κουμπρόγλου, σε κόρνερ σώσει ο Καγκελίδης.

60` Σουτ του Τσίλογλου, άουτ.

66` Σουτ του Μ. Παπαδόπουλου ελάχιστα άουτ.

70` Σουτ του Καρλόπουλου, σώζει σε κόρνερ ο Μένκα.

72` Σέντρα Μ. Παπαδόπουλου και σουτ του Κουμπρόγλου, σώζει ο Καγκελίδης.

76` Παράλληλη σέντρα του Τσίλογλου, προβολή του Γκαρακλίδη, ο Πόπτσης πλάγια από κοντά δε βρίσκει στόχο.

80` Κόρνερ Μ. Παπαδόπουλου, απόκρουση του Καγκελίδη, κεφαλιά του Σπάσιτς, στο δεξί κάθετο δοκάρι.

86` Σουτ του Ντος Σάντος, εντυπωσιακή απόκρουση του Καγκελίδη.

93` Αποβάλλεται με 2η κίτρινη (κόκκινη) ο Αποστόλου.

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος : Καγκελίδης, Καζαντζίδης, Γαλακτερός 33` λ.τ  Περσίδης, Πόπτσης, Αποστόλου, Δαγκούλης, Τοπάλης 20` Μπονέρης 70` Τουλούπης, Καρλόπουλος, Παντελίδης, Τσίλογλου, Τερζίδης.

Δόξα Δράμας : Μένκα, Ρεβυθόπουλος, Βιτλής, Χαριτωνίδης, Γκαρακλίδης, Παπαζούδης, Κουμπρόγλου 84` Αθανασιάδης, Γαϊδαρτζής, Μ. Παπαδόπουλος 93` Βραμέντσαλης, Μαρκόπουλος 79` Ντος Σάντος, Σπάσιτς.]