Λαμία – Τρίκαλα 1-0 (photos+vid)

DSCF8073Υποσχέσεις για το μέλλον άφησε ΠΑΣ Λαμία στο τέταρτο κατά σειρά φιλικό παιχνίδι.

Όπως αναφέρει το starsports.gr, οι “κυανόλευκοι” παρουσίασαν εμφανή σημάδια βελτίωσης του συγκρότημα του Μπάμπη Τεννέ επικράτησε των Τρικάλων στο ΔΑΚ με 1-0.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Καραγιάννης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 85’, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι στο 69’. Τον αγώνα παρακολούθησε και το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα των κυανόλευκων, ο Βραζιλιάνος Βάντερσον Κόστα Βιάνα. Στο ΔΑΚ βρέθηκαν περίπου 1000 φίλαθλοι. Επόμενο φιλικό για τον ΠΑΣ Λαμία το Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου με αντίπαλο το Λεβαδειακό εκτός έδρας.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

5’ Ωραία προσπάθεια του Μπλάζιτς που σούταρε με τη μπάλα να κοντράρει στο Ριζογιάννη και να απομακρύνεται.

10’ Σέντρα του Παπαργυρίου από τα δεξιά, κεφαλιά του Ντουρμισάι, η μπάλα άουτ.

14’ Σουτ του Τζόκιτς από το ύψος της περιοχής, χωρίς όμως να βρει στόχο.

17’ Σουτ του Σερτζίνιο έξω από την περιοχή για τα Τρίκαλα, η μπάλα άουτ.

27’ Ο Όμο έκανε το σουτ από πλάγια θέση έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

30’ Ο Μπλάζιτς εκτέλεσε το φάουλ, ο Βαλλιός έπιασε την κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

35’ Λάθος του Σιδεράκη, ο Τζόκιτς προσπάθησε να τον «κρεμάσει», όμως ο τερματοφύλακας των Τρικάλων κατάφερε να διώξει.

47’ Ο Ντουρμισάι έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, χωρίς όμως να βρει στόχο.

Goaltrikala Gr

48’ Ο Κουσκουνάς ελίχθηκε ωραία, μπήκε στην περιοχή και σούταρε από πλάγια θέση, με τον Πίτκα να μπλοκάρει.

59’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σερτζίνιο, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο γκολκίπερ της Λαμίας.

60’ Σέντρα του Παπαευθυμίου από τα αριστερά, τακουνάκι του Πεταυράκη, η μπάλα άουτ.

69’ Τριπλή ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Ντουρμισάι έκανε το σουτ, ο Σιδεράκης απέκρουσε, η μπάλα έφτασε στο Καραγιάννη που σούταρε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Παπαευθυμίου σούταρε άουτ.

71’ Σουτ του Μουμίν έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

78’ Ατομική ενέργεια του Καραγιάννη που σούταρε έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

82’ Εκτέλεση κόρνερ του Γκόλια, κεφαλιά του Μουμίν, η μπάλα άουτ.

85’ Ο Καραγιάννης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Παπαπαναγιώτου, με το διαιτητή Τζοβάρα να υποδεικνύει το πέναλτι. Ο Καραγιάννης το εκτέλεσε εύστοχα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0 για τον ΠΑΣ Λαμία.

ΠΑΣ Λαμία: Πίτκας, Αναστασιάδης (52΄ Κοτσώνης), Βαλλιός, Παπαργυρίου (52΄ Πεταυράκης), Σπυρόπουλος (52΄ Μπουλούλης), Μπλάζιτς (52΄ Καραγιάννης), Τζόκιτς (52΄Αντωνόπουλος), Όμο (77΄ Μανιάς), Ντουρμισάι (72΄ Πατσαρούχας), Βασιλόγιαννης (52΄ Αυγενικού), Τσούκαλος (55΄ Παπαευθυμίου).

ΑΟ Τρίκαλα: Σιδεράκης, Ριζογιάννης (68′ Νικολακάκης), Νιάρος (46΄ Παπαπαναγιώτου), Σαρακατσάνος (68΄ Λεάντρο), Λαμπάκης (60΄ Στογιάνοβιτς), Μουμίν, Σερτζίνιο (79΄ Δουκάκης), Μπαϊκαρά (62΄ Ράσιτς), Χασομέρης (46΄ Στεφάνοβιτς), Μίνγκας (46΄ Γκόλιας), Γιαννιτσάνης (46΄ Κουσκουνάς).