Γ Εθνική (3ος όμιλος) ΑΟ Θήβα – Τσικλητήρας Πύλου 1-1

96433c328cea313780edf7e4a2c06cb0_LΣτον πρώτο επίσημο αγώνα στη Γ’ Εθνική, η Θήβα παραχώρησε μέσα στην έδρα τηςισοπαλία 1-1 στον Τσικλητήρα Πύλου, επίσης νεοφώτιστο στην Γ’ Εθνική κατηγορία.

Με γκολ του Γραμματικόπουλου στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης το 0-1 και οι Βοιωτοί ισοφάρισαν στο 90+ σε 1-1 με Ευσταθίου, ενώ το ματς στιγματίστηκε με τον σοβαρό τραυματισμό του Παναγόπουλου του Α.Ο. Πύλου. (σ.σ στο α΄45λεπτο οι δυο ομάδες κόλλησαν στο άσφαιρο 0-0).

Όπως αναφέρει το sportstonoto, η χρυσή αλλαγή λοιπόν του Γιώργου Λάμπρου στο 82′ ο Ευβοιώτης αμυντικός του ΑΟ Θήβα Νίκος Ευσταθίου που πέρασε στη θέση του Γεωργίου με δεξιοτεχνική κεφαλιά στο 89′ από σέντρα του Μεταξούλη χάρισε στον Α.Ο Θήβα τον πρώτο βαθμό στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής

ΘΗΒΑ: Μόνος, Κουτσούμπας, Τσατσαρώνης, Ευθυμίου, Γεωργίου (82′ Ευσταθίου), Μαυρόπουλος, Αργυρίου (62′ Κατσόγιαννης), Δέδες, Σπανός, Τσομπάνης, Μπέκα (62′ Μεταξούλης).

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Παλλιγγίνης, Μπίζος, Παναγόπουλος (70′ λ.τρ. Χοτζάι), Καραμπάς, Ρούσσης, Τσάτσος, Κερμενίδης (92′ Διακουμής), Γραμματικόπουλος, Κυριαζόπουλος, Μικελάτος, Τσώνης (78′ Πήλιος).