Γ Εθνική (4ος όμιλος) Άγιος Ιερόθεος – Ιάλυσος 3-0 (βαθμολογία)

ΙΑΛΥΣΟΣ-2-744x558Την δεύτερη ήττα του, στις τρεις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας στον 4ο όμιλο γνώρισε ο ΓΑΣ Ιάλυσος με σκορ 3-0 από τον Άγιο Ιερόθεο, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής.

Όπως αναφέρει η dimokratiki.gr, οι «τοξοβόλοι» του Γιώργο Σάββενα, παρά την προσπάθεια τους, παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων της αναμέτρησης και γνώρισαν φυσιολογικά την ήττα από τον σύλλογο του Περιστερίου.

Οι ποδοσφαιριστές του Άγιου Ιερόθεου είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, δείχνοντας αποφασισμένοι να κατακτήσουν το πολύτιμο «τρίποντο».

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με τέρμα του Σαγανά που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε, με τους γηπεδούχους να έχουν το έλεγχο. Ο Άγιος Ιερόθεος διπλασίασε τα τέρματα του στο 74ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σούφλα, με το τελικό 3-0 να σημειώνεται στο 82ο λεπτό με ωραίο σουτ του Σούφλα.

Άγιος Ιερόθεος: Ρουμπής, Μπιρμπίλι, Μανδύλης, Κωστούλας (80ο Πολίτης), Δάρρας, Καραμέρης, Γούλας, Σούφλας, Πανούσης (65ο Γκουτζούλας ), Θανόπουλος (83ο Νιζάμης), Σαγανάς.

ΓΑΣ Ιάλυσος (Γιώργος Σάβεννας): Παπαδόπουλος, Παφιάκης, Κοκκίνης, Λίτσος, Φυλακούρης (57ο Αρχοντούλης), Ρεκλείτης, Παυλίδης(77ο Μόσχος), Σπάρταλης, Χατζηφούντας, Δελαπόρτας, Καρπαθάκης (57ο Γιαννόπουλος).