Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 1-1 (βαθμολογία)

panipao21Ο ακίνδυνος Παναθηναϊκός πήρε από το πουθενά βαθμό στη Νέα Σμύρνη. Ο Βιγιαγάνιες σκόραρε στο 93′ και ισοφάρισε το γκολ του Ανσαριφάρντ από 71′. Πιο απειλητικός ο Πανιώνιος, είχε τις ευκαιρίες να τελειώσει το ματς, αλλά έπεσε πάνω στον Οδυσσέα Βλαχοδήμο.

Ισόπαλη έληξε η αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης με το τελικό 1-1 να αδικεί τον Πανιώνιο που ήταν καλύτερος στα εβδομήντα λεπτά της αναμέτρησης με το τριφύλλι να έχει μόνο ένα καλό εικοσάλεπτο.

Οι γηπεδούχοι που ήταν στημένοι εξαιρετικά ήταν καλύτεροι σε όλο το πρώτο ημίχρονο ενώ στο δεύτερο μόνο ένα τέταρτο υστέρησαν και μετά το 60 το ματς τους άνηκε ολοκληρωτικά. Εκεί πέτυχαν ένα πανέμορφο γκολ ενώ είχαν και άλλες ευκαιρίες για να αυξήσουν τον δείκτη του σκορ.

Δεν το κατάφεραν όμως και ο Παναθηναϊκός που ήταν καλός μόνο στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου μπόρεσε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις σε 1-1 με τον Βιγιαφάνιες.

Το φιλμ της αναμέτρησης στο sport24

Πανιώνιος: Γιαννιώτης, Βλάχος, Γκιοτά, Οικονόμου, Τασουλής, Σαββίδης (92′ Αντωνιάδης), Κόρμπος, Μασούρας (71′ Ολαϊτάν), Μασούντ, Μπεν, Ανσαριφάρντ (79′ Ενγκόνγκ)

Παναθηναϊκός: Βλαχοδήμος, Μέστο, Κουτρουμπής (87′ Ρινάλντι), Ιβανόφ (46′ Ρέις), Μολέδο, Χουλτ, Ζέκα, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Γουακάσο (73′ Εμποκού), Μπεργκ