ΦΑΣ Νάουσα – Αλμωπός Αριδαίας 1-0 (photos+vid)

Πατώντας… γκάζι και πάλι στο δεύτερο ημίχρονο και με «χρυσή» αλλαγή το νεαρό Νίκου, ο ΦΑΣ Νάουσα κατάφερε να κερδίσει με 1-0 στο λασπωμένο δημοτικό Στάδιο τον Αλμωπό Αριδαίας.

Οι παίκτες του Βαγγέλη Ντίσιου ικανοποίησαν του λιγοστούς φιλάθλους που αψήφησαν το κρύο, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο ενώ στο πρώτο οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει μετά από λάθη της άμυνας της Νάουσας.

Παρόλα αυτά, η Νάουσα κρατάει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς, δεδομένου πως αγωνίστηκε με τρείς σοβαρές απουσίες, αυτές των Κωτσόπουλου, Καπετάνου και Νύρλα.

το φιλμ της αναμέτρησης και περισσότερες φωτογραφίες στο naousanews.gr

ΦΑΣ Νάουσα: Γρηγοριάδης, Κασμερίδης, Γιαννόπουλος, Ζούρκος, Περηφανόπουλος, Σαμαρόπουλος, Ντινόπουλος (65’ Νίκου), Παζαρτζίδης, Τούφας, Μουρίκι, Χατζόπουλος (89’ Τόσιος).

Αλμωπός Αριδαίας: Μένιος, Κιουλτσόπουλος, Παπασυμεών, Παπαζούδης, Ρογγότης, Μπρέγκου, Παπαευθυμίου (67’ Αλαμάνης), Ελευθεριάδης Γ., Παντελίδης, Τσιμτσιρίδης (79’ Ελευθεριάδης Θ.), Κοβάτσης (52’ Ζαρογιάννης)