Ισοπαλία για τον Άρη, όλα για όλα στη Γαλλία!

Κάτι καλύτερο από την… ισοπαλία (67-67) μπορούσε κόντρα στη Βιλερμπάν ο Άρης, που πλήρωσε το κακό τελευταίο δεκάλεπτο και έτσι θα ψάξει τη νίκη στη Γαλλία εάν θέλει να βρίσκεται στα προημιτελικά του FIBA Champions League.

Ο Άρης μπορεί να κρατούσε τη νίκη στα χέρια του σε μεγάλο βαθμό, χάρη στο εξαιρετικό 3ο δεκάλεπτο που πραγματοποίησε, όμως η εύστοχη βολή του Χογκ στο τέλος του αγώνα ολοκλήρωσε τη μάχη χωρίς νικητή. Πλέον οι δύο ομάδες περιμένουν τη ρεβάνς στη Λυών της Γαλλίας, με την ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη να είναι με την πλάτη στον τοίχο για την πρόκριση στην επόμενη φάση. Ο Βασίλης Καββαδάς ήταν ο καλύτερος παίκτης από πλευράς γηπεδούχων με τον Έλληνα διεθνή να πετυχαίνει 14 πόντους και να μαζεύει 3 ριμπάουντ.