Χωρίς πολύ…φαντασία στα Χανιά και 0-0 (photos)

Ο στόχος της πρώτης νίκης… λαμβάνει παράταση για τον Πλατανιά ο οποίος παρότι είχε φάσεις για να σκοράρει, έμεινε στο 0-0 με την Κέρκυρα. Εμφανές το πρόβλημα στον επιθετικό τομέα, με τους “ερυθρολεύκους” εξάλλου να μετρούν 2 μόλις γκολ σε 4 ματς.

Η ισοπαλία και ειδικότερα η νέα απόπειρα για τον Πλατανιά να κερδίσει εκτός έδρας, δεν φέρνει και τη… συντέλεια του κόσμου, από την άλλη, αυτό είναι το τρίτο ματς φέτος εντός που δεν καταφέρνει να κερδίσει, έχοντας παραχωρήσει δύο ισοπαλίες, ενώ έχει και την ήττα με την Ξάνθη. Ειδικότερα σε αυτό το παιχνίδι, ο Πλατανιάς είχε ευκαιρίες για να πετύχει γκολ, αλλά πραγματικά από τη μία η ατυχία και από την άλλη ο τερματοφύλακας Γιαννακόπουλος για την Κέρκυρα στέρησαν το πολύτιμο “τρίποντο”…

Από την άλλη και η Κέρκυρα θα μπορούσε να έχει σκοράρει, τουλάχιστον σε δύο φάσεις, μία σε κάθε ημίχρονο. Σπουδαία εμφάνιση από τον Αντώνη Κοκκαλά που όσες φορές χρειάστηκε δήλωσε παρών και δείχνει ότι μπορεί να καθιερωθεί κάτω από τα δοκάρια της ομάδας του και στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Σίγουρα, τα πράγματα δεν είναι ευχάριστα από τη στιγμή που η πρώτη νίκη για φέτος καθυστερεί, από την άλλη είναι νωρίς ακόμα για να υπάρχει στενοχώρια όταν η σεζόν βρίσκεται στην 4η μόλις αγωνιστική…

Σημειώνεται ότι τραυματίας αποχώρησε στο 42ο λεπτό ο Χρήστος Καρυπίδης, με την ατυχία να συνεχίζει να κατατρέχει τον Πλατανιά! Ο 35χρονος στόπερ έγινε αναγκαστικά αλλαγή λόγω ενοχλήσεων στον δικέφαλο του ποδιού του.

το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο athlitiko.gr

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Πλιάτσικας, Καρυπίδης (41′ λ.τρ. Δημούτσος), Πριντέτα, Βάντερσον, Στανισάβλιεβιτς (77′ Γκρζέλτσακ), Στάθης, Ντεβέσα, Κοροβέσης (82′ Στόϊτσεφ), Ενσικουλού, Μπούντνικ

Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Γκόμες, Σπίνουλας, Γρομητσάρης, Ιωάννου (46′ Αρτυματάς), Σοϊλέδης, Μπαλάφας, Σιόντης, Ντουαλά (69′ Ζορμπάς), Επστάιν (89′ Κόντος), Παμλίδης.