Στη Λεωφόρο κάνει….κουμάντο! (photos+βαθμολογία)

Ένα γκολ έμελλε να κρίνει το ντέρμπι της Λεωφόρου! Το έβαλε ο Βιγιαφάνιες και ο παθιασμένος Παναθηναϊκός επικράτησε 1-0 ενός Ολυμπιακού που άργησε πολύ να ρισκάρει και να απειλήσει. Τρομερή επέμβαση του Βλαχοδήμου.

Κόντρα στα προβλήματά του, με μοναδικό στήριγμα τον κόσμο του ο Παναθηναϊκός απέδειξε πως δεν… πεθαίνει! Καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, επικράτησε 1-0 του κακού Ολυμπιακού (που πίεσε στο φινάλε για την ισοφάριση) με το γκολ του Βιγιαφάνιες και πλέον… βλέπει προς την κορυφή!

Ο Παναθηναϊκός βρήκε δικαιολογημένα το προβάδισμα στο ντέρμπι, αφού μόνο αυτός απειλούσε μέχρι το 75′. Ο Ολυμπιακός τελείωσε το πρώτο ημίχρονο χωρίς τελική προσπάθεια, ανέβηκε στο τελευταίο τέταρτο με την είσοδο του Ανσαριφάρντ, αλλά ο Βλαχοδήμος του είπε τρία μεγάλα “όχι” και ο Εμενίκε ήταν απογοητευτικός στην μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα στο τελευταίο λεπτό.