Με το “δεξί” ο Ζαφειράκης στο 2018!

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Ζαφειράκης Νάουσας καθώς επικράτησε του Μακεδονικού με 31-28 και έτσι παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας του δευτέρου ομίλου του πρωταθλήματος της Α2.

Όπως αναφέρει το e-handball, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ με 8 τέρματα στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος έπρεπε να διαχειριστούν τη διαφορά αυτή, πράγμα που κατάφεραν με επιτυχία, καθώς οι φιλοξενούμενοι ναι μεν κατέβασαν τη διαφορά στα 4 γκολ, ωστόσο η ομάδα της Νάουσας δεν τους επέτρεψαν να διεκδικήσουν κάτι από το σημερινό παιχνίδι έχοντας πρώτο σκόρερ τον Θεοδωρόπουλο με 11 τέρματα.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 31-28

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 7-4, 6-6, 13-8, 18-10 (ημχ.) 20-14, 23-18, 25-21, 27-23, 29-25, 31-28

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Γιώργος Γιούπης): Βλάχος 3, Πίτος, Θεοδωρόπουλος 11, Διδασκάλου, Ρότζιος 5, Τζουβάρας 1, Κορωνάς Κ., Αρβανιτίδης 6, Μαυροδουλάκης, Παντελίδης 2, Πετρίδης, Δεληχρήστος Θ., Τσιγαρίδας 1, Καραμπέλκος, Δεληχρήστος Α., Κορωνάς Θ. 2.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Στέλιος Υέτιων): Τσινασλανίδης, Κατσαρός, Πίνο 2, Μεταλίδης, Ρωμανίδης 1, Θωμαΐδης 1, Κοπαΐδης 1, Γιαννακόπουλος 5, Φουρνατζίδης, Αργυρόπουλος 1, Μέλλιος 2, Πούλκος, Μπεϊλής, Τραϊανός 4, Λυμπούδης 2, Βότσης 9.

Διαιτητές: Τέμης-Γιάννου, Δίλεπτα: 2-6, Πέναλτι: 6/6-5/5