“Δράστης” ο Απόλλων στο τέλος του σερί του ΑΟΧ Κισσαμικού! (βαθμολογία)

Στο Αλκαζάρ απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας έμελλε να λάβει τέλος το νικηφόρο σερί των 5 αγώνων για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό.

Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη μετά από μια κακή εμφάνιση δεν τα κατάφερε, χάνοντας με σκορ 2-0 στο ματς που ολοκλήρωσε την 16η αγωνιστική.

Ειδικότερα στο α’ ημίχρονο, η εμφάνιση για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό δεν ήταν καλή, με συνέπεια ο Απόλλων να το εκμεταλλευτεί και να φτάσει στα δύο γκολ. Αρχικά, στο 11ο λεπτό, σημείωσε το 1-0 το οποίο προήλθε από φάουλ που αμφισβητήθηκε, με τον Β. Ανδρέου να σκοράρει, για να ακολουθήσει το 2-0 στο 40′ με εκπληκτικό γκολ από τον Μαυριά.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του ΑΟΧ/Κισσαμικού βελτιώθηκε αρκετά και υπήρξαν ευκαιρίες για να φτάσει στη μείωση του σκορ. Στο 78′, δε, ακυρώθηκε γκολ που σημείωσε ο Χαλκιαδάκης μετά από υπόδειξη του α’ βοηθού Κελεσίδη για οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης.

Να σημειωθεί πάντως ότι σε καλή μέρα δεν ήταν ούτε η διαιτησία, που αφορά τόσο τον ρέφερι Βρέσκα από τη Βέροια, όσο και τους βοηθούς του, Κελεσίδη και Δημόπουλο.

το φιλμ του αγώνα στο athlitiko.gr

Απόλλων Λάρισας (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Κακάμης (74′ λ.τρ. Ιβανίδης), Παπαζαχαρίας, Β. Ανδρέου, Κουρτεσιώτης (90+1′ Δημολιός), Αγρόδημος, Χατζής, Μαυριάς, Τσιλούλης, Κανούλας, Καρακατσάνης (67′ Σουλίδης).

Α.Ο. Χανιά/Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Σάλιακας, Παντελάκης, Ζιούλης, Φουάσης, Σελινιωτάκης, Γκίνη (77′ Τασιούλης), Ξύδας, Αποστολίδης, Χαλκιαδάκης, Λέο (61′ Νικόλτσης).