Με τους αγώνες της δεύτερης φάσης συνεχίστηκε την Τετάρτη 13/6 το 4ο Τουρνουά Foot Tennis στη Βέροια.

Οι ομάδες που είχαν τερματίσει στην 1η θέση των ομίλων αντιμετώπισαν αυτές που προκρίθηκαν από τα μπαράζ της Τρίτης και εύκολα ή δύσκολα πήραν το εισιτήριο για τα προημιτελικά, ενώ στα ματς μεταξύ αυτών που ήταν δεύτερες στην πρώτη φάση, τα παιχνίδια ήταν πιο αμφίρροπα αλλά τελικά ολοκληρώθηκαν με «καθαρό» σκορ.

Από σήμερα και μέχρι την Κυριακή (καιρού επιτρέποντος…) όλες οι αναμετρήσεις θα κρίνονται στα τρία νικηφόρα σετ και αναμένεται να παρακολουθήσουμε ακόμη πιο ωραία και ενδιαφέροντα παιχνίδια.

Να σημειώσουμε τέλος πως όπως ενημέρωσαν οι διοργανωτές, δεν επιτρέπονται πλέον οι μεταγραφές και οι ομάδες που συνεχίζουν στα προημιτελικά, θα αγωνιστούν με το υπάρχων δυναμικό.

Τα αποτελέσματα της Τετάρτης 13/6 :

Poetry – Ψυγεία Μαυρίδη  2-0 (21-5, 21-8)
Αρβανιτίδης, Φωτόπουλος / Λίπε, Πάνου, Χαλίλι

Καφέ Δάσκαλος – Mall  0-2 (11-21, 16-21)
Μελιόπουλος, Ντινόπουλος / Αργυρόπουλος, Καλφούτζος

Ink da City – Fit House  2-0 (21-10, 21-12)
Ποζιάδης, Σπανός / Δεληγιώργης, Κοτζαχρήστος, Σαρηγιαννίδης

Ανταλλακτικά Φωτιάδης – ALUSYN  2-0 (21-17, 21-15)
Γαβριηλίδης Χ., Σοφιανίδης / Ιωαννίδης, Κοντογιάννης, Μωυσίδης, Σακελλαρίου

Karagiànnis Team – ΦΠΑ  0-2 (7-21, 17-21)
Καραγιάννης, Ποζιάδης / Μουρίκι, Νίκου

Papatzikou εκτός χάρτη– Delante  2-0 (21-1, 21-15)
Λαφάρας, Παπαδόπουλος, Παπατζίκος / Εμμανουηλίδης, Κιουτάχιαλη, Σουλιώτης

Goody’s – X Net  0-2 (7-21, 17-21)
Παπαδόπουλος, Πατατούκας / Κατσαπελίδης, Τάνης

Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ζαφειρίου/Τσιόνα – Χατζηπαυλίδης  2-0 (21-11, 21-14)
Ιωακειμίδης, Χαραλαμπίδης / Γρυπούδης, Κωνσταντινίδης

Το Στέκι – Relax  2-0 (21-9, 21-19)
Ασλάνογλου, Μπρέγκου, Τάσο Φ. / Αλμαλιώτης, Τσαλίλης

Draw Cafe – Argo Κουτσιάδης  2-0 (21-14, 21-16)
Γιαουτζής, Ντέλλας / Αναστάσης, Κουτσιάδης

Doctor Wash – Loreal Madrid  0-2 (15-21, 13-21)
Βόλτσης, Δάτσης, Στυλιανού / Γκίτκος, Ζαρογιάννης

Το Hotel Kapsalis περνά χωρίς αγώνα

Οι διασταυρώσεις της προημιτελικής φάσης (3 νικηφόρα σετ) :

Πέμπτη 14/6

19.00  Poetry – Hotel Kapsalis [Α]
19.45  Draw Cafe – Mall [Β]
20.30  Ink da City – Το Στέκι [Γ]
21.15  X Net – Loreal Madrid [Δ]

Παρασκευή 15/6

19.00  Α – Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ζαφειρίου/Τσιόνα [Π1]
19.45  Papatzikou εκτός χάρτη – Β [Π2]
20.30  Γ – ΦΠΑ [Π3]
21.15  Ανταλλακτικά Φωτιάδης – Δ [Π4]

Οι διασταυρώσεις της ημιτελικής φάσης (3 νικηφόρα σετ) :

Σάββατο 16/6

20.00 Π1 – Π4
21.00 Π3 – Π2

Τελικοί :

Κυριακή 17/6

19.00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
21.00 ΑΠΟΝΟΜΕΣ

δείτε φωτογραφίες από την Τετάρτη 13/6 :