K20 - K17 - K15

Βέροια Κ20 – Παναιτωλικός Κ20 1-2 (βαθμολογία)

DSCN6280Δεν τα κατάφερε η Κ20 της Βέροιας, καθώς ηττήθηκε το πρωί στο γήπεδο του Νησίου από την αντίστοιχη του Παναιτωλικού με 1-2. Η ομάδα του Στέφανου Γαϊτάνου δεν απέδωσε όπως σε προηγούμενες αναμετρήσεις, οι “κυανοκίτρινοι” εκμεταλλεύτηκαν τις φάσεις που τους παρουσιάστηκαν και με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήραν το σημαντικό τρίποντο.

Η ομάδα του Αγρινίου ευτύχησε να προγηθεί μόλις στο 8ο λεπτό με τον Μήλιο, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας και έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ, “παγώνοντας” του γηπεδούχους. Η απάντηση όμως ήρθε σχετικά γρήγορα για τη “Βασίλισσα” με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντόγου στο 18′, ένα τέρμα που ουσιαστικά ξεκινούσε το παιχνίδι από την αρχή.

Και ενώ θα περίμενε κανείς πως οι γηπεδούχοι θα πίεζαν για το δεύτερο γκολ, εντούτοις και μέχρι την ανάπαυλα το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τη μοναδική ευκαιρία να καταγράφεται στο 38′, με το δοκάρι να σταματά τις προσπάθειες της “Βασίλισσας”.

Με την ίδιο εικόνα ξεκίνησε και το δεύτερο μέρος για την ομάδα του Στέφανου Γαϊτάνου, που με φλύαρη υπεροχή προσπαθούσε να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα των φιλοξενούμενων. Ωστόσο, το γκολ ήρθε για την ομάδα του Αγρινίου στο 53′ όταν σε μία αντεπίθεση ο Μεταξούλης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μαρκούση και τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα στον διαιτητή της συνάντησης για off-side του σκόρερ.

Στο επόμενο διάστημα και μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή κ. Μπαϊραμίδη από την Κοζάνη, το σκορ παρέμεινε στα ίδια επίπεδα και ο Παναιτωλικός πέτυχε μία πολύ σπουδαία εκτός έδρας νίκη.

Βοηθοί του κ. Μπαϊραμίδη οι κ.κ. Τζιουβάρας και Παπαδόπουλος του Συνδέσμου Κοζάνης.

Βέροια Κ20 : Βασιλειάδης, Κατσούλης, Σαρακατσιάνος, Ρογγότης, Τακίδης, Γιαννόπουλος (73′ Πέτκος), Ντόγος, Παπαγεωργίου, Τσόλκας (46′ Μελικιώτης), Στασινόπουλος (64′ Νικολαϊδης), Λαζόπουλος

Παναιτωλικός Κ20 : Αργύρης, Κωστακιώτης, Καραλής, Κοζάκης, Σμίλτος, Κωνσταντινόπουλος, Βασιλάρης, Ζαρκάδας (73′ Κοντογιάννης), Μεταξούλης (65′ Σιώρος), Μήλιος, Κολοκοτρώνης