ΑΣ Ειρηνούπολης – ΠΑΟΚ Κουλούρας 7-0 (photos)

10342803_1515065138747941_4418772210307292153_nΔιαδικαστικού χαρακτήρα η σημερινή αναμέτρηση στο Αγγελοχώρι, με τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων να…κοντράρονται μόνο στο ποιος θα πετύχει τα περισσότερα τέρματα.

Η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη έπραξε τα αυτονόητα στο σημερινό παιχνίδι, με τον ΠΑΟΚ Κουλούρας (που αγωνίστηκε με πέντε 15χρονους στη σύνθεση του) όμως να συμβάλλει τα μέγιστα στην εικόνα του αγώνα και να μην κλείνεται σε καμία περίπτωση. Μάλιστα, έδειξε πολύ καλά στοιχεία, ξεκινούσε την επίθεση της από τα μπακ και τους πλάγιους αμυντικούς, ενώ ο 15χρονος(!) Παναγιωτίδης προέβη σε ορισμένες εντυπωσιακές επεμβάσεις!

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν τον πρώτο γύρο με μια πραγματικά εντυπωσιακή επίδοση, έχοντας 7 νίκες σε ισάριθμα εντός έδρας παιχνίδια και το εντυπωσιακό 27-2 στα τέρματα. Στο σημερινό παιχνίδι ξεκίνησαν τον χορό των τερμάτων στο 7ο λεπτό με τον Κώστα Έξαρχο, ο οποίος μετά από ωραίοι συνδυασμό με τον Καρυπίδη έστειλε από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα. Δύο λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του προέδρου της ομάδας να χριστεί σκόρερ και μάλιστα με ωραίο σε εκτέλεση τέρμα από μακρινή απόσταση.

Το 3-0 έγινε με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα και πάλι με τον Έξαρχο, ο οποίος με ωραία κεφαλιά μετά από σέντρα ακριβείας του Σαμψωνίδη σημείωσε το 13ο προσωπικό του τέρμα στο πρωτάθλημα, “πιάνοντας” τον Δημήτρη Καφέ στη δεύτερη θέση του πίνακα των σκόρερς.

Στο 33′ ο Σαμψωνίδης εκτέλεσε κόρνερ, ο Αριέλ Πετσάκου που βρέθηκε στην πορεία της μπάλας δεν έκανε σωστή εκτίμηση και η μπάλα βρέθηκε στα δίχτυα του Παναγιωτίδη, που αιφνιδιάστηκε.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους και μέχρι το 65ο λεπτό, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, χρονικό σημείο στο οποίοι οι γηπεδούχοι πέτυχαν και πέμπτο τέρμα με σκόρερ αυτή την φορά τον Γιώργο Σαμψωνίδη και δημιουργό τον Καρυπίδη, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ήταν η σειρά του 33χρονου διοικητικού ηγέτη των νεοφώτιστων να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση.

10423779_1515071372080651_1963627536598559352_n

Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Νίκος Παντζαρτζίδης στο 87′, ως επιστέγασμα της σημερινής του παρουσίας, στην πρώτη του συμμετοχή και στα 90 λεπτά αγώνα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Διαμαντόπουλος, με βοηθούς τους κ.κ. Γιαγκιτζόγλου και Μπακάλη.

ΑΣ Ειρηνούπολης : Σεϊτανίδης, Συμεωνίδης, Αργυρίου, Παπαδόπουλος, Βαλδήρ (46′ Παπαϊωάννου), Κουκουράκης, Παντζαρτζίδης Ν., Λαμπριανίδης, Έξαρχος (46′ Λούρης), Σαμψωνίδης (68′ Σκαρλάτος), Καρυπίδης.

ΠΑΟΚ Κουλούρας : Παναγιωτίδης, Ευθυμίου, Τζιλόπουλος, Πράγιας (46′ Νεστορόπουλος), Χαρίσης, Νουρής, Σαμαράι, Πετσάκου Α., Ποζιάδης, Πετσάκου Ε., Θυμιόπουλος.