Διάφορα

Το είδαμε κι αυτό! Ο τερματοφύλακας έκανε στάση…εργασίας! (vid)

yyHYzYetxLcΑπίθανο σκηνικό στην Κολομβία, όπου ένας τερματοφύλακας αρνήθηκε να καθίσει κάτω από την εστία του, διαφωνώντας με τον καταλογισμό πέναλτι εις βάρος της ομάδας του!

Το σκηνικό έγινε στην Κολομβία στον αγώνα της Αλιάνσα Πετρολέρο εναντίον της Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν. Με το ρολόι να δείχνει το 75ο λεπτό και την ομάδα του να χάνει ήδη με 2-0, ο τερματοφύλακας από την Γουατεμάλα Ρικάρντο Χέρεθ, διαφώνησε με τον καταλογισμό πέναλτι εναντίον της Αλιάνσα και το έδειξε εμπράκτως. Αρχικά, κάθισε για ώρα στο οριζόντιο δοκάρι, αρνούμενος να καθίσει κάτω από την εστία του και εν συνεχεία άρχισε να ζητάει από τον εκτελεστή να το χάσει επίτηδες, ως κίνηση fair play.

Τελικά μετά από 5 λεπτά, το πέναλτι εκτελέστηκε στο κέντρο της εστίας, με τον Χέρεθ να κάθεται ακίνητος και να αποκρούει, χωρίς ωστόσο αυτή του η επέμβαση να αλλάξει τον δείκτη του σκορ, που παρέμεινε στο 2-0.