Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική

Στη Γ Εθνική η Θήβα! Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική (7ος όμιλος) Θήβα – Ολυμπιακός Λαμίας 1-0 (photos)

DSC_5674
Πέρυσι έφτασε στην πηγή και νερό δεν… ήπιε. Φέτος πιο ώριμη δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη.

Η Θήβα είναι και μαθηματικά πλέον εκεί που της αξίζει. Στη Γ” Εθνική. Οι πρωταθλητές Βοιωτίας κέρδισαν 1-0 τον Ολυμπιακό Λαμίας και εξασφάλισαν την άνοδο δυο αγωνιστικές πριν το τέλος των μπαράζ. Και τα πανηγύρια ξεκίνησαν στην πόλη της Θήβας για την ολική επαναφορά της ομάδας στα Εθνικά πρωταθλήματα.

Η Θήβα εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδό της στη Γ’ Εθνική. Η ομάδα του Γιώργου Λάμπρου επικράτησε του Ολυμπιακού Λαμίας με 1-0 και έφτασε τους 10 βαθμούς. Το γκολ που έδωσε τη νίκη στους πρωταθλητές Βοιωτίας πέτυχε ο Βρέττος στο 12ο λεπτό. Οι νικητές είχαν και δοκάρι με το Γκαράνη.

Το φιλμ της αναμέτρησης

12′ ΓΚΟΛ! Σουτ του Βεζιρτζόγλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Βρέττος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 για τη Θήβα.

21′ Δυνατό σουτ το Γκαράνη για τη Θήβα, η μπάλα στο δοκάρι.

39’ Εκτέλεση φάουλ του Κουτρομάνου, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρια Μακρή.

42′ Ο Στυλιανός εκτέλεσε το φάουλ για τον Ολυμπιακό Λαμίας, ο Χαλαστάνης έκανε την προβολή με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

47′ Ο Γκαράνης για τη Θήβα πάσαρε στο Βεζιρτζόγλου, αυτός έκανε το σουτ με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

50’ Έγινε ένα μαρκάρισμα στον Καυκιά, ο διαιτητής Βρέσκας υπέδειξε φάουλ, με τους ανθρώπους του Ολυμπιακού Λαμίας να διαμαρτύρονται ότι ήταν εντός περιοχής το μαρκάρισμα.

57′ Ο Τσομπάνης έκανε το πλασέ, ο Δημήτρης Λέντας έκοψε την τελευταία στιγμή σε κόρνερ. Ο Τσουπεής το εκτέλεσε, ο Παναούλης έπιασε την κεφαλιά, με τον Πρέμτση να διώχνει σε νέο κόρνερ.

63′ Ο Βεζιρτζόγλου πάσαρε στον Γκαράνη, αυτός έκανε το σουτ με τους αμυντικούς να διώχνουν την τελευταία στιγμή.

64’ Ο Ολυμπιακός Λαμίας διαμαρτύρεται για πέναλτι πάνω στον Καυκιά.

67’ Σέντρα σουτ του Τσουπεή, σε κόρνερ ο Δελούκας.

81′ Ο Παπαχαραλάμπους πάσαρε στον Τσομπάνη, αυτός όμως σούταρε άουτ.

ΘΗΒΑ : Μακρής, Παναούλης, Παπαχαραλάμπους, Ευθυμίου, Ευσταθίου, Καραμπετιάν, Γκαράνης, Τσομπάνης (90’ Δούλος), Βεζιρτζόγλου, Τσουπεής (87’ Κοτώρος), Βρέττος (46’ Ελέζι).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ : Δελούκας, Πρέμτσης, Στυλιανός, Δ. Λέντας, Καλαμάτας, Αντωνίου (72’ Ν. Λέντας), Κουτρομάνος, Χαλαστάνης (82’ Χ. Μπουσάι), Καυκιάς, Ζήσιμος (69’ Σιώτης), Χριστοδούλου.