Κέφια φαίνεται ότι είχε η κληρωτίδα της ΕΠΣ Ξάνθης, στα γραφεία της οποίας έγινε το βράδυ της Τετάρτης η κλήρωση για την β’ φάση του Κυπέλλου. Ειδικά ένας όμιλος είναι «φωτιά».

Ο λόγος για τον δεύτερο, στο οποίο μετέχουν ο περσινός νταμπλούχος Άρης Αβάτου, η δευτεραθλήτρια Ασπίδα Ξάνθης, η περσινή φιναλίστ του τελικού του κυπέλλου και προπέρσινη κάτοχος Αναγέννηση Θαλασσιάς και ο Αστέρας Μαγικού.

Όπως αναφέρει το thrakisports, δεδομένα θα υπάρχει τουλάχιστον μια ομάδα της Β’ Κατηγορίας, της χαμηλότερης δηλαδή, στα προημιτελικά αφού κληρώθηκαν στον ίδιο όμιλο τρεις ομάδες της Κατηγορίας από τις έξι που συμμετείχαν στην κλήρωση. Ο λόγος για τους Φίλιππο Δροσερού, Ατρόμητο Χρύσας και Ασπίδα Πηγαδίων που πλαισιώνουν τον νεοφώτιστο στα μεγάλα σαλόνια Άτλα Σελίνου στον τέταρτο όμιλο.

Αναλυτικά οι τέσσερις όμιλοι, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι και οι τρεις αγωνιστικές θα διεξαχθούν σε διάστημα μιας εβδομάδας και συγκεκριμένα η 1η αγωνιστική το Σαββατοκύριακο 9-10/9, η 2η αγωνιστική 13-14/9 (Τετάρτη και πέμπτη δηλαδή) και η 3η και τελευταία το Σαββατοκύριακο 16-17 Σεπτεμβρίου.

Αναλυτικά :

Α’ ΌΜΙΛΟΣ: Δόξα Σταυρούπολης, Απόλλων Ξάνθης, Κεσσάνη Ερασμίου, Ορφέας Puma Ξάνθης

1η αγωνιστική (Σάββατο 9/9): Δόξα Σταυρούπολης – Απόλλων Ξάνθης, Ορφέας Ξάνθης – Κεσσάνη Ερασμίου

2η αγωνιστική (Τετάρτη 13/9): Δόξα Σταυρούπολης – Κεσσάνη Ερασμίου, Απόλλων Ξάνθης – Ορφέας Ξάνθης

3η αγωνιστική (Σάββατο 16/9): Κεσσάνη Ερασμίου – Απόλλων Ξάνθης, Ορφέας Ξάνθης – Δόξα Σταυρούπολης

Β’ ΌΜΙΛΟΣ: Άρης Αβάτου, Αναγέννηση Θαλασσιάς, Ασπίδα Ξάνθης, Αστέρας Μαγικού

1η αγωνιστική (Σάββατο 9/9): Άρης Αβάτου – Αναγέννηση Θαλασσιάς, Ασπίδα Ξάνθης – Αστέρας Μαγικού

2η αγωνιστική (Τετάρτη 13/9): Άρης Αβάτου – Ασπίδα Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς – Αστέρας Μαγικού

3η αγωνιστική (Σάββατο 16/9): Ασπίδα Ξάνθης – Αναγέννηση Θαλασσιάς, Αστέρας Μαγικού – Άρης Αβάτου

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ: ΑΠΟ Ξάνθης, ΑΟ Βιστωνίδας, Ηρακλής Ν. Ζυγού, Εχίνος Σπορ

1η αγωνιστική (Κυριακή 10/9): ΑΠΟ Ξάνθης – ΑΟ Βιστωνίδας, Ηρακλής Ν. Ζυγού – Εχίνος Σπορ

2η αγωνιστική (Πέμπτη 14/9): ΑΠΟ Ξάνθης – Ηρακλής Ν. Ζυγού, ΑΟ Βιστωνίδας – Εχίνος Σπορ

3η αγωνιστική (Κυριακή 17/9): Ηρακλής Ν. Ζυγού – ΑΟ Βιστωνίδας, Εχίνος Σπορ – ΑΠο Ξάνθης

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ: Ασπίδα Πηγαδίων, Φίλιππος Δροσερού, Άτλας Σελίνου, Ατρόμητος Χρύσας

1η αγωνιστική (Κυριακή 10/9): Ασπίδα Πηγαδίων – Φίλιππος Δροσερού, Άτλας Σελίνου – Ατρόμητος Χρύσας

2η αγωνιστική (Πέμπτη 14/9): Ασπίδα Πηγαδίων – Άτλας Σελίνου, Φίλιππος Δροσερού – Ατρόμητος Χρύσας

3η αγωνιστική (Κυριακή 17/9): Φίλιππος Δροσερού – Άτλας Σελίνου, Ατρόμητος Χρύσας – Ασπίδα Πηγαδίων