Παρουσία εκπροσώπων των ομάδων που θα δώσουν το παρών στο 4ο Τουρνουά Foot Tennis αλλά και των υπευθύνων που θα λάβουν μέρος στο 1ο Τουρνουά Ακαδημιών, διενεργήθηκε την Τετάρτη 30/5 η κλήρωση των αγώνων της διοργάνωσης που θα λάβει χώρα και φέτος στην Πλατεία Δημαρχείου Βέροιας.

Για μια ακόμη χρονιά, η αίθουσα στον 1ο όροφο του Ξενοδοχείου Μακεδονία γέμισε με τους εκπροσώπους των συμμετεχόντων, ενώ το παρών έδωσαν και άνθρωποι των Ακαδημιών Ποδοσφαίρου του νομού που για πρώτη φορά θα αγωνιστούν σε κάτι ξεχωριστό και καινοτόμο!

Έτσι άλλωστε χαρακτηρίζεται το Foot Tennis, που για πρώτη φορά ήρθε στην Ελλάδα μετά από πρωτοβουλία του SportsUp.gr και αγκάλιασε με θέρμη ο Γυμναστικός Σύλλογος Κοπανού, που κάλυψε πλήρως τον υλικοτεχνικό εξοπλισμό που απαιτείται.

Στη φετινή διοργάνωση ξεχωρίζει βεβαίως το 1ο Τουρνουά Ακαδημιών, που θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 9 & 10 Ιουνίου στον ίδιο χώρο, ενδιάμεσα δηλαδή από το 4ο Τουρνουά Foot Tennis που θα κάνει σερβίς την Τετάρτη 6/6 και θα ολοκληρωθεί 10 μέρες μετά και συγκεκριμένα το Σάββατο 16/6.

Ο διαχειριστής του SportsUp.gr, Αργύρης Τσιγγενόπουλος παρουσίασε στους παρευρισκομένους τόσο τις ομάδες και τις Ακαδημίες που θα συμμετέχουν (συνολικά 46) όσο και το σύστημα διεξαγωγής και των δύο τουρνουά, που μπορεί να μοιάζουν εκ πρώτης όψεως…δαιδαλώδες, ωστόσο είναι διαμορφωμένο έτσι ώστε να μην υπάρχει καμία αδιάφορη ομάδα.

Ας δούμε αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης φάσης του 4ου Τουρνουά Foot Tennis (30 ομάδες):

Τετάρτη 6/6

17.30 Café στο 90′-LoReal Madrid
17.45 Argo Κουτσιάδης-Fit House
18.15 Papatzikou εκτός χάρτη-Χατζηπαυλίδης
18.30 Ανταλλακτικά Φωτιάδης-Σχολή τ/φ Γκίτκου
19.00 Draw Café-Hotel Kapsalis
19.15 ALU/SYN-ΦΠΑ
19.45 Λογ.Γραφείου Μισαηλίδου Ιωάννα-Doctor Wash
20.00 Στάσου Μύγδαλα-Το Στέκι
20.30 Ink Da City-Revoil Καμπαϊλής
20.45 Mall – Π&Φ
21.15 Karagiannis Team-Relax
21.45 ALL time – Poetry

Πέμπτη 7/6

17.30 Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ζαφειρίου/Τσιόνα – Ψυγεία Μαυρίδη
17.45 Xnet – Delante Bar
18.15 Karagiannis Team-Ink Da City
18.30 Στάσου Μύγδαλα-ALU/SYN
19.00 Relax-Revoil Καμπαϊλής
19.15 Σχολή τ/φ Γκίτκου-Fit House
19.45 Καφέ Δάσκαλος-Χατζηπαυλίδης
20.00 Goody’s-LoReal Madrid
20.30 Doctor Wash-Hotel Kapsalis
20.45 Λογ.Γραφείου Μισαηλίδου Ιωάννα-Draw Café
21.15 Ανταλλακτικά Φωτιάδης-Argo Κουτσιάδης
21.45 Το Στέκι-ΦΠΑ

Παρασκευή 8/6

17.30 Papatzikou εκτός χάρτη-Καφέ Δάσκαλος
17.45 Café στο 90′-Goody’s
18.15 Xnet-ALL time
18.30 Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ζαφειρίου/Τσιόνα-Mall
19.00 Delante Bar-Poetry
19.15 Ψυγεία Μαυρίδη-Π&Φ
19.45 Ink Da City-Relax
20.00 ALU/SYN-Το Στέκι
20.30 Fit House-Ανταλλακτικά Φωτιάδης
20.45 ΦΠΑ-Στάσου Μύγδαλα
21.15 Revoil Καμπαϊλής-Karagiannis Team
21.45 Argo Κουτσιάδης-Σχολή τ/φ Γκίτκου

Σάββατο 9/6

20.45 Draw Café-Doctor Wash
21.15 Hotel Kapsalis-Λογ.Γραφείου Μισαηλίδου Ιωάννα
21.45 Π&Φ-Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ζαφειρίου/Τσιόνα

Κυριακή 10/6

20.45 Poetry-Xnet
21.15 Mall-Ψυγεία Μαυρίδη
21.45 ALL time-Delante Bar

Να σημειώσουμε πως ΚΑΜΙΑ ομάδα δεν μένει εκτός από την πρώτη φάση, καθώς αυτές που θα τερματίσουν στην 3η και 4η θέση θα έχουν μια δεύτερη ευκαιρία μέσω των μπαράζ

Το πρόγραμμα του 1ου Τουρνουά Ακαδημιών (16 ομάδες) :

Σάββατο 9/6

Γήπεδο Α
17.30 Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 2 – Ακαδημία Βέροιας (C1)
17.45 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας (C3)
18.00 ΓΑΣ Κοπανού – Ακαδημία Μακροχωρίου 2 (C5)
18.15 Αγροτικός Αστέρας Πλατέος – ΑΕΠ Βέροιας «Στέφανος Γαϊτάνος» (C7)
18.30 ΝΙΚΗΤΗΣ C1 – ΝΙΚΗΤΗΣ C2 (D1)
18.45 ΝΙΚΗΤΗΣ C5 – ΝΙΚΗΤΗΣ C6 (D3)
19.00 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C1 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C2 (E1)
19.15 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C5 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C6 (E3)
19.30 ΝΙΚΗΤΗΣ D1 – ΝΙΚΗΤΗΣ D2 (F1)
19.45 ΝΙΚΗΤΗΣ E1 – ΝΙΚΗΤΗΣ E2 (G1)
20.00 F1 – F2

Γήπεδο Β
17.30 Κορασίδες Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Ακαδημία Μακροχωρίου 1 (C2)
17.45 Αστέρας Αλεξάνδρειας – ΑΣ Πατρίδας (C4)
18.00 Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας ALU SYN – ΑΣ Κολινδρού (C6)
18.15 Αριστοτέλης Νάουσας – Football Kings (C8)
18.30 ΝΙΚΗΤΗΣ C3 – ΝΙΚΗΤΗΣ C4 (D2)
18.45 ΝΙΚΗΤΗΣ C7 – ΝΙΚΗΤΗΣ C7 (D4)
19.00 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C3 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C4 (E2)
19.15 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C7 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C8 (E4)
19.30 ΝΙΚΗΤΗΣ D3 – ΝΙΚΗΤΗΣ D4 (F2)
19.45 ΝΙΚΗΤΗΣ E3 – ΝΙΚΗΤΗΣ E4 (G2)
20.00 G1 – G2

Κυριακή 10/6

Γήπεδο Α
17.30 ΑΣ Πατρίδας – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 2 (C1)
17.45 Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας – Κορασίδες Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας (C3)
18.00 Football Kings – ΓΑΣ Κοπανού (C5)
18.15 ΑΕΠ Βέροιας «Στέφανος Γαϊτάνος» – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας ALU SYN (C7)
18.30 ΝΙΚΗΤΗΣ C1 – ΝΙΚΗΤΗΣ C2 (D1)
18.45 ΝΙΚΗΤΗΣ C5 – ΝΙΚΗΤΗΣ C6 (D3)
19.00 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C1 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C2 (E1)
19.15 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C5 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C6 (E3)
19.30 ΝΙΚΗΤΗΣ D1 – ΝΙΚΗΤΗΣ D2 (F1)
19.45 ΝΙΚΗΤΗΣ E1 – ΝΙΚΗΤΗΣ E2 (G1)
20.00 F1 – F2

Γήπεδο Β
17.30 Αστέρας Αλεξάνδρειας – Ακαδημία Βέροιας (C2)
17.45 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Ακαδημία Μακροχωρίου 1 (C4)
18.00 Αριστοτέλης Νάουσας – Ακαδημία Μακροχωρίου 2 (C6)
18.15 Αγροτικός Αστέρας Πλατέος – ΑΣ Κολινδρού (C8)
18.30 ΝΙΚΗΤΗΣ C3 – ΝΙΚΗΤΗΣ C4 (D2)
18.45 ΝΙΚΗΤΗΣ C7 – ΝΙΚΗΤΗΣ C7 (D4)
19.00 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C3 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C4 (E2)
19.15 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C7 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ C8 (E4)
19.30 ΝΙΚΗΤΗΣ D3 – ΝΙΚΗΤΗΣ D4 (F2)
19.45 ΝΙΚΗΤΗΣ E3 – ΝΙΚΗΤΗΣ E4 (G2)
20.00 G1 – G2

Δύο μέρες, δύο διαφορετικά πρωταθλήματα! Οι ομάδες που θα κερδίσουν στον πρώτο γύρο του Σαββάτου (από τις 17.30 έως τις 18.30) θα έχουν αβαντάζ 11 πόντων στον πρώτο γύρο των πρώτων αγώνων της Κυριακής, μαζί με την ομάδα που θα κερδίσει την πρώτη θέση από τους ηττημένους!

Σας μπερδέψαμε;

Αυτό που χρειάζεται αποκλειστικά να γνωρίζετε πως ΚΑΜΙΑ ομάδα δεν είναι χαμένη καθώς άπαντες θα αποχωρήσουν την Κυριακή το βράδυ με μια μεγάλη εμπειρία στις αποσκευές τους!

 

*Να σημειώσουμε πως στην αρχική σελίδα του www.sportsup.gr και στη δεξιά πλευρά του αρχικού μενού, υπάρχει πλέον η επιλογή «Foot Tennis» όπου θα μπορείτε να ενημερώνεστε καθημερινά για τα αποτελέσματα και ότι αφορά τη διοργάνωση