B ΕΠΣ Ημαθίας

Ολυμπιακός Νάουσας – Απόλλων Αγίου Γεωργίου 2-1 (photos)

IMG_20151206_103624

Μία από τις καλύτερες (αν όχι την καλύτερη) εμφάνιση του πραγματοποίησε σήμερα ο Ολυμπιακός Νάουσας, στον ιδιαίτερα βαρύ αγωνιστικό χώρο του Δημοτικού Γηπέδου Αγίου Νικολάου.

Η ομάδα του Γιώργου Δασκαλάκη επικράτησε με 2-1 του Απόλλων Αγίου Γεωργίου και μείωσε τη διαφορά από τη δεύτερη θέση στους δύο βαθμούς. Από την άλλη πλευρά, οι “πράσινοι” ήταν αγνώριστοι σε σχέση με προηγούμενα παιχνίδια τους και με εμφανή επιθετικά προβλήματα, δεν απείλησαν σημαντικά τους “ερυθρόλευκους”.

Το ρεπορτάζ του Απόλλων είναι μία προσφορά…

12164942_595797163893393_1515385374_o

Οι 100 περίπου φίλαθλοι που βρέθηκαν το πρωί της Κυριακής στο γήπεδο, είδαν ένα πολύ γεμάτο πρώτο μέρος, όπου σημειώθηκαν τα δύο τέρματα του Ολυμπιακού.

Πριν το πρώτο τέρμα, οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Βλαχοδήμο στο 26ο λεπτό όπου ο Γώγος έδειξε τα καλά αντανακλαστικά του, για να έρθει το 32ο λεπτό όταν ο Δημήτρης Κωνσταντινίδης πλάσαρε εύστοχα μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους. Αυτό ήταν το 8ο προσωπικό του τέρμα στο πρωτάθλημα.

IMG_20151206_103921

Σαν να μην έφτανε αυτό για τον Απόλλων, ήρθε και το δεύτερο γκολ για τους “ερυθρόλευκους” και συγκεκριμένα στο 43′ με σκόρερ αυτή τη φορά τον Βλαχοδήμο.

Το σαφές προβάδισμα του Ολυμπιακού, σε συνδυασμό με τη μέτρια εικόνα του Απόλλων, δεν άφηναν και πολλά περιθώρια για αλλαγή της κατάστασης στο δεύτερο ημίχρονο, όπου και πάλι οι γηπεδούχοι είχαν τις καλύτερες στιγμές, μία στο 65′ με το δοκάρι του Λέσι και μία με τον Τσιούλη σε τετ-α-τετ στο 70ο λεπτό.

Στπ 78′ ο Απόλλων έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Αλέξη Παπαδίνα με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ωστόσο οι “πράσινοι” βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα στη συνέχεια και πίεσαν την αντίπαλη άμυνα.

Εντούτοις το γκολ που θα τους έβαζε και πάλι στο παιχνίδι ήρθε στις καθυστερήσεις, με “δράστη” τον Τραϊανό Μουχτάρη.

IMG_20151206_114348_1

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μαρόπουλος, με βοηθούς τους κ.κ. Παζαρτζικλή και Γαβρά

Ολυμπιακός Νάουσας : Μπουμπουλέντρας, Τσιούλης, Τσέλα, Χατζηιωαννίδης, Κοκκοφειάδης, Κωνσταντινίδης Π., Μπλιάτκας (82’ Παπανάνος), Λέσι, Μώκας, Ιωακειμίδης, Βλαχοδήμος (85’ Κωστόπουλος)

Απόλλων Αγίου Γεωργίου : Γώγος, Ορφανίδης, Μιχαηλίδης (46’ Παπαδίνας), Σερέτης, Δημητρούσης Χ. (52’ Τσαλίλης), Μουχτάρης, Γερμάνης, Τρούπκος (60’ Σιδηρόπουλος), Καϊσίδης, Κουτρουλιάς, Καριπίδης