Αγγλία – Νίκη με ανατροπή για τη Σίτι (vid)

cityΜε γκολ των Γιαγιά Τουρέ και Σέρχιο Αγκουέρο στα τελευταία λεπτά, η Μάντσεστερ Σίτι έκανε ανατροπή και νίκησε με 2-1 στο Γουότφορντ.AdTech Ad

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την Μάντσεστερ Σίτι, καθώς επικράτησε με 2-1 της Γουότφορντ, κάνοντας ανατροπή στα τελευταία λεπτά!

Με αυτογκόλ του Αλεξάντρ Κολάροβ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 55′ και στο 82′ απάντησε ο Γιαγιά Τουρέ με πλασέ στην κίνηση μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κολάροβ.

Ο Χοσέ Χολέμπας απέτυχε στο μαρκάρισμα του Τουρέ στο 1-1, ενώ την ανατροπή ολοκλήρωσε ο Σέρχιο Αγκουέρο στο 84′ με εξαιρετική κεφαλιά, έπειτα από την μπαλιά του Σανιά.

Οι “πολίτες” έτσι διατηρήθηκαν στο -3 από την πρωτοπόρο, Άρσεναλ, ενώ πλησίασε στον έναν βαθμό την Λέστερ.

ΓΟΥΟΦΟΡΝΤ: Εουρέλιο Γκόμες, Νιόμ, Κάθκαρτ, Μπρίτος, Χολέμπας, Ετιέν Καπού, Γουότσον, Αμπντί, Χουράδο (80′ Γκεντιουρά), Ιγκάλο, Ντίνι.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Χαρτ, Σανιά, Οταμέντι, Μανγκαλά (75′ Μπονί), Κολάροβ, Φερναντίνιο, Γιαγιά Τουρέ, Νταβίντ Σίλβα, Ντε Μπράινε, Στέρλινγκ (60′ Χεσούς Νάβας), Αγκουέρο (86′ Ντεμιτσέλις).