Γ Εθνική (3ος όμιλος) Παναρκαδικός – Αιολικός 2-1

imageΜε γκολ του Σαλαπάτα στο 90+2′, ο Παναρκαδικός επικράτησε με 2-1 του Αιολικού, σε ματς που άνοιξε την αυλαία στη Γ Εθνική για το Σαββατοκύριακο.

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, πήρε το προβάδισμα με τον Μέλλο και θα μπορούσε σε αρκετές φάσεις στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους να “καθαρίσει” τη νίκη, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Ο Αιολικός “πάγωσε” την Τρίπολη στο 80ο λεπτό ισοφαρίζοντας 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κέρι για να έρθει τελικά ο Σαλαπάτας στις καθυστερήσεις να δώσει τη νίκη στην ομάδα του, που μείωσε τη διαφορά από τον δεύτερο Παναργειακό στον έναν βαθμό.

Παναρκαδικός: Γεωργακόπουλος, Πετρόπουλος, Γογωνάς, Καστριτσέας, Ζαχαράκης, Μπίσσιας, Μέλλος, Αρδάμης, Γαρυφαλλόπουλος, Π. Σαλαπάτας, Κώτσιρας

Αιολικός: Ζαχαρής, Κλάδης, Καλαγκάνης, Σαλταμάρας, Βαγγέλης, Κριπιντίρης, Τσιλιγκίρης, Μίχος, Αθανασόπουλος, Κέρη, Κρητικός