Καλλιθέα – Παναιγιάλειος 1-0

Χωρίς τίτλοΗ Καλλιθέα πήρε τη νίκη (1-0) κόντρα στον Παναιγιάλειο με… βολίδα του Μπέλη που είχε χάσει πέναλτι στο 24ο λεπτό.

Ο Διονύσης Μπέλης μόλις τέσσερα λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι της Καλλιθέας με τον Παναιγιάλειο έδωσε τη νίκη στην ομάδα του και έβγαλε από πάνω του την ταμπέλα του μοιραίου, αφού είχε χάσει για δεύτερη διαδοχική αγωνιστική πέναλτι. Με ένα άπιαστο σουτ στο 86ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ουσιαστικά απέδωσε… δικαιοσύνη για την εικόνα του αγώνα που ήθελε την αθηναϊκή ομάδα να πιέζει σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

περισσότερα για το παιχνίδι στο FL News

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Τάκης Γκώνιας): Ντούνης, Λεβέντης, Σταμόπουλος, Μουκτάρης, Πάτας, Γκίνη, Μπέλης, Μάκο (75’ Κατσικογιάννης), Σμυρλής (62’ Ηλιάδης), Τσίπρας (78’ Γουόρντεν), Σταματάκος

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Λεωνίδας Βόκολος): Στρέζος, Σανδραβέλης, Βλάχος, Ντέμο, Πότα, Μπούζας, Καζναφέρης (80’ Ξόμπλιος), Κατίδης, Σκαρτσίλας (76’ Καζβιρόπουλος), Κρητικός, Μπουρλάκης (46’ Μωυσίδης)