ΕΠΣ Πέλλας

Απόλλων Κρύας Βρύσης – Δόξα Μελισσίου 3-2 (photos + αποτελέσματα + βαθμολογία)

15338687_1449615861733318_113883670964488749_nΔύσκολη νίκη για τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης, που προβλημάτισε για μία ακόμη φορά με την απόδοση του.

Πολλά τα αμυντικά λάθη για τους “βυσσινί”, τα οποία δεν στοίχισαν, με αποτέλεσμα να “σπάσει” το αρνητικό σερί των τριών συνεχόμενων ηττών.

Ο Απόλλων ξεκίνησε καλά σημειώνοντας δύο τέρματα, αλλά μετά το ημίωρο, η δυνατή αμάδα της Δόξας, με αρκετούς έμπειρους παίκτες στη σύνθεση της, βρήκε το σθένος και μείωσε το σκορ.

Στο δεύτερο μέρος οι Κρυαβρυσιώτες είχαν μία φλύαρη υπεροχή αλλά και πάλι με τα απανωτά τους λάθη κατάφεραν μέχρι το τελευταίο λεπτό να καρδιοχτυπήσουν για να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ.

Το φιλμ της αναμέτρησης

9′ Σέντρα του Κουτρούμπαλου από αριστερά, ο Βασιλείου βρήκε τον Παρρά με το κεφάλι, το σουτ του τελευταίου όμως κατέληξε ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Δουμουκτσίδη.

13′ Αντεπίθεση της Δόξας με τον Χαρμάνα, ο οποίος έκανε το σουτ και ο Θεοδωρίδης απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ.

16′ ΓΚΟΛ! Διαγώνιο σουτ του Παρράς μέσα από τη περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα του Δουμουκτσίδη (1-0).

21′ ΓΚΟΛ! Πάσα του Πετρίδης για τον επερχόμενο Γαβριηλίδη, ο οποίος με ωραίο διαγώνιο σουτ “έγραψε” το 2-0

25′ Σουτ του Χαρμάνα, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

26′ ΓΚΟΛ! Σέντρα του Χατζηδάκη από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Μουρατίδης με κεφαλιά σημείωσε το 2-1.

33′ Σέντρα του Γαβριηλίδη από δεξιά, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και έφτασε στον Παρρά, ο οποίος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

57′ Σουτ του Παρρά με δυσκολία σε κόρνερ ο Δουμουκτσίδης.

58′ ΓΚΟΛ! Σέντρα του Γαβριηλίδη από δεξιά, κεφαλιά προς τα πίσω του Πετρίδη και η μπάλα κατέληξε στη δεξιά γωνία του Δουμουκτσίδη (3-1).

65′ ΓΚΟΛ! Πάσα του Ρομάντζη από αριστερά, το πλασέ του Χαρμάνα βρήκε δίχτυα για το 302.

69′ Πάσα του Παρρά από δεξιά στον κενό χώρο για τον Βασιλείου, το πλασέ του τελευταίου κατέληξε ελάχιστα από το αριστερό δοκάρι του Δουμουκτσίδη.

Η σύνθεση του Απόλλωνα :

Θεοδωρίδης, Γαβριηλίδης, Κουτρούμπαλος, Τσιρακίδης, Τσιόπτσης (71′ Βαμβακίδης), Βασιλείου, Παρράς (87′ Σερβετάς), Μπουρδάνος, Γκώγκος (30′ λ.τ. Παπαδόπουλος Γ.) , Πετρίδης, Ευθυμίου.

*Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή προς τιμήν των θυμάτων της Βραζιλιάνικης ομάδας Σαπεκοέτζε στο αεροπορικό δυστύχημα της Τρίτης.