Πρώτο τρίποντο για τα Τρίκαλα! (photos+vid)

Σε μια από τις πλέον δύσκολες έδρες της Football League ο ΑΟ Τρίκαλα έσπασε το ρόδι, πέτυχε γκολ και πήρε σπουδαία νίκη με 0-1.

Μετά από πολύ καλή εμφάνιση, οι «κυανέρυθροι» έριξαν στο καναβάτσο τον Παναιγιάλειο χάρη σε μια κεφαλιά-οβίδα του Βέρτζου στο 19ο λεπτό.

Ο ΑΟΤ έδειξε πολύ καλά στοιχεία… ήταν σαφώς πιο επικίνδυνος από τους γηπεδούχους, έκοβε εύκολα τις αντίπαλες επιθέσεις ενώ όσες φορές χρειάστηκε, ο Αποστολίδης φώναξε «παρών». Μάλιστα οι γηπεδούχοι στα τελευταία 11 λεπτά αγωνίστηκαν με 10 λόγω αποβολής του Αρναρέλλη με 2η κίτρινη.

Έτσι οι «κυανέρυθροι» έφτασαν στους 5 βαθμούς και ατενίζουν το μέλλον με αισιοδοξία.