Τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο Ολυμπιακός, 0-3 την ΑΕΛ (βαθμολογία)

Μπορεί στο πρώτο μέρος το στείρο 0-0 να ήταν αυτό που φανέρωνε την εικόνα του ματς, ωστόσο στο δεύτερο ο Ολυμπιακός πάτησε γκάζι και επέστρεψε στην κορυφή.

Σίγουρα το τελικό 0-3 είναι ένα βαρύ σκορ για την ΑΕΛ που είχε τις ευκαιρίες όχι όμως την ουσία. Στο πρώτο ημίχρονο έγινε πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι με την μπάλα παίζεται πάνω – κάτω και την ΑΕΛ να έχει τη πολύ μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 24’. Η ομάδα της ΑΕΛ στάθηκε πολύ καλά στο πρώτο 45λεπτο, απέναντι στον Ολυμπιακό που δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες χωρίς όμως να έχει την κλασσική.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός είχε την ουσία σημειώνοντας τρία γκολ απέναντι στην ΑΕΛ που προσπάθησε αρκετά είναι η αλήθεια, χωρίς όμως να έχει το καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια.

Πριν την έναρξη του ματς κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη 26χρονου οπαδού της ΑΕΛ, που έχασε τη ζωή του και ακολουθούσε παντού την ομάδα ζώντας στην Αθήνα… Κάποιο, ελάχιστοι ανόητοι έβριζαν, αλλά το υπόλοιπο πλήθος τους ανάγκασε να σταματήσουν.

το φιλμ της αναμέτρησης στο athleticlarissa.gr

ΑΕΛ (Λαυδαριάς): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Γουάλας, Γκόλιας, Ζίζιτς, Λαγός (81’ Λεοζίνιο), Ντέλετιτς, Μασούρας (66’ Περόνε), Κρίζμαν, Αγκάνοβιτς (64’ Μιλοσάβλιεβιτς), Ναζλίδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βούζας – Κόντης): Προτό, Ελαμπντελαουί, Κούτρης, Ένγκελς, Σισέ, Ρομαό, Ταχτσίδης, Πάρντο (61’ Σεμπά), Μάριν, Φορτούνης, Ανσαριφάρντ (78’ Τζούρτζεβιτς).