“Άνοιξε” λογαριασμό ο Κολάσο στον Άρη, 1-0 τη Ντε Γκράαφτσαπ

Ο νέος Άρης που δημιουργεί ο Πάκο Ερέρα, γεννά ελπίδες. Οι «κίτρινοι» πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση, επικράτησε της Ντε Γκράαφσαπ με 1-0, στο δεύτερο φιλικό αγώνα επί ολλανδικού εδάφους.

Ο Νίκολα Κολάσο, με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημείωσε το μοναδικό γκολ της συνάντησης στο 15ο λεπτό, ενώ ο Ναζλίδης, νικήθηκε από τον τερματοφύλακα της ολλανδικής ομάδας, σε εκτέλεση πέναλτι στο 33ο λεπτό.

Η πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη ήρθε στο 10’, με τον Ναζλίδη να μην μπορεί να ολοκληρώσει την προσπάθειά του.

Όμως, στο 15ο λεπτό ο Νίκολα Κολάσο άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα του Άρη: Ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός εκτέλεσε με δύναμη φάουλ, η τροχιά της μπάλας ξεγέλασε τον τερματοφύλακα Ετεμάντι και κατέληξε στα δίχτυα, για το 1-0.

το φιλμ του αγώνα στο Sportime

Άρης: Καντιμοίρης, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Δεληζήσης, Σόουζα, Μπάσα, Ματίγια, Κολάσο, Ντιγκινί, Γκαρσία, Ναζλίδης

Άρης (Β’ Ημίχρονο): Αναγνωστόπουλος, Σόουζα (72’ Μπακλαγιάννης), Δεληζήσης, Βέλεθ, Μενέντεθ, Μπάσα (81’ Σταμπουλίδης), Ματίγια, Παυλίδης, Μιλούνοβιτς, Γκαρσία (65’ Μπακούτσης), Διαμαντόπουλος.