“Χρυσός” σκόρερ ο Αλέξης Πασιαλής!

Στις νίκες και στα θετικά αποτελέσματα κατάφερε να επιστρέψει ο Ερμής Ζωνιανών που επικράτησε με 1-0 επί του Εθνικού Πειραιώς στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Γ Εθνικής.

Οι Ζωνιανοί ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, είχαν αρκετές ευκαιρίες, αλλά χρειάστηκε να περάσουν 90 λεπτά παιχνιδιού για να σκοράρουν. Πρώτη καλή στιγμή μόλις στο 10ο λεπτό με τον Τοπούζη να μην μπορεί να «νικήσει» με το κεφάλι τον Βουτσινά που απομάκρυνε εντυπωσιακά και στην επαναφορά ο Πλουσής σούταρε αλλά μπλόκαρε αυτή τη φορά ο τερματοφύλακας της ομάδας του Πειραιά.

το φιλμ της αναμέτρησης στο grandsport.gr

Ερμής Ζωνιανών: Κόλλιας, Κοζυράκης(43’ Χατζηβασίλης), Γεμιστός(80’ Καραγκιόζι), Ανυφαντάκης, Ραπτάκης, Ταβλαδωράκης, Γιακουμάκης, Ρουσσάκης, Τοπούζης, Ρόβας, Πλουσής Δ. (52’ Πασιαλής)

Εθνικός Πειραιά: Βουτσινάς, Στασινός, Γερόλυμος, Βενέτης, Μπεχλιβάνης, Μαρτίνος, Κομνηνός(65’ Ντούλιας), Λεωνιδόπουλος, Μάναλης, Χατζησάββας, Παυλάκης(90’ Πίσας)